У 58% українських журналістів погіршився психологічний стан, — опитування ІМІ

У 58% українських журналістів погіршився психологічний стан, — опитування ІМІ

4 Червня 2024
1011
4 Червня 2024
17:52

У 58% українських журналістів погіршився психологічний стан, — опитування ІМІ

1011
Психологічний стан лишається без змін у 30% опитаних, а про покращення зазначають 12%
У 58% українських журналістів погіршився психологічний стан, — опитування ІМІ
У 58% українських журналістів погіршився психологічний стан, — опитування ІМІ

У перші 5 місяців 2024 року більш ніж половина (58%) українських медійників відчувають погіршення психологічного стану у порівнянні з 2023 роком. Психологічний стан лишається без змін у 30% опитаних, а про покращення зазначають 12%.

Такими є результати анонімного кількісного онлайн опитування журналістів методом анкетування, проведеного Інститутом масової інформації 18 квітня по 27 травня 2024 року.

Дослідження показало, що практично всі журналісти зазнають значного впливу війни на психоемоційний стан, що підтверджує високу вразливість цієї професійної групи до стресових подій. 97% опитаних ІМІ українських медійників відчувають, що повномасштабна війна вплинула на психоемоційний стан, тільки 3% зазначають, що нічого не змінилося або немає ніякого впливу.

Також у ході опитування виявилося, що значно зросло емоційне та інформаційне навантаження під час війни. Про це вказало 96 та 97% опитаних відповідно.

Журналісти, які взяли участь в опитуванні ІМІ, також вказують на певні емоційні стани з переліку показників для вияву депресивного стану, який використовує Американська Асоціація Психіатрів та Національна служба з охорони здоров’я Великої Британії.

«Цей показник не є діагностичним Ми включили питання щодо пережитого емоційного досвіду для відслідковування емоційного стану щодо психологічних травм. Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати декілька варіантів», - підкреслили в ІМІ.


Для порівняння ІМІ використав дані підсумкового річного опитуванні за 2023 рік:

  • 75% відчувають постійну втому (59%);
  • 67% вказали про депресію чи безнадію (35%);
  • 62% відчувають проблеми зі сном (48%) та дратівливість (35%);
  • проблеми з концентрацією (наприклад, під час читання чи переглядання відео мають 55% респондентів (37,6%);
  • мають постійні переїдання чи навпаки втрату апетиту 35% опитаних (10,5%);
  • 31% відмічають зростанні фізичного болю в певних частинах тіла (15%);
  • вказують, що підводять себе та оточуючих (безпричинна безвідповідальність) – 27% (19,1%);
  • 25% мали флешбеки або нічні жахи (14,3%);
  • про проблеми у стосунках з коханими відзначають 20% опитаних журналістів (цей показник не вимірювався у попередньому опитуванні);
  • 13% стали помічати, що почали дуже повільно або занадто швидко говорити та рухатися (цей показник не вимірювався у попередньому опитуванні);

Дослідження ІМІ демонструє значне зростання показників психологічних проблем серед журналістів, що вказує на посилення негативного впливу стресових факторів у 2024 році порівняно з 2023 роком.

«Тривожно, що значно зріс показник «Думки, що без мене було б краще у світі, або хочу завдати собі шкоди» та становить аж 8%. У підсумковому опитуванні ІМІ за 2023 рік він становив тільки 1 %. Значне зростання цього показника є надзвичайно тривожним і вимагає негайних заходів з боку психологічної допомоги та підтримки», - додали в ІМІ.

Лише один показник, з усіх перелічених, знизився, а не зріс – це вживання алкоголю, паління більше ніж зазвичай. Він становить 11%, тоді, коли у 2023 був 19,1%.

Лише 1% опитаних нічого не відчувають з перелічених показників.

Дослідження проводили методом кількісного анонімного онлайн-опитування за простою випадковою вибіркою серед потенційних респондентів - працюючих журналістів і редакторів.

Усього було отримано 181 відповідь від українських медійників, що проживають в усіх регіонах України, на тимчасово окупованих територіях та закордоном. З них 70% жінок, 29% чоловіків, 1% іншої статі. Максимальна похибка становить 5%.

Дослідження проводилося з 18 квітня по 27 травня 2024.

Нагадаємо, що у квітні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 19 випадків порушень свободи слова.

Зокрема, з-поміж зафіксованих випадків 14 є російськими злочинами. Це викрадення, поранення та погрози журналістам, обстріли телевежі і, як наслідок, зникнення українського мовлення, пошкодження редакцій медіа, кібератаки.

Читате також:

Фото: ІМІ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1011
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду