Нацрада зареєструвала LB.ua та FAST-канали «1+1»
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення зареєструвала 16 онлайн-медіа. Такі рішення регулятор ухвалив на своєму засіданні 9 травня.
ТОВ «Діджиталс солюшнс» внесло на реєстрацію «ТСН» та «УНІАН».
Сторінку в мережі «Фейсбук» і канал в ютубі з однаковою назвою «Інформаційна агенція «В.В. З Україною в серці» зареєструвала благодійна організація з Одещини.
Також у переліку з’явилися:
- вебсайти: «Лівий берег»/«LB.UA»/«LB»/«ЛБ», «KadrEX», «Центр міжнародних розслідувань»/«International Journalistic Investigations», «Добрий Пастир: науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого. Богослов’я. Філософія. Історія»;
- два канали у відеохостингу «Ютуб» — «Прес-центр Україна»/«Press-Centre Ukraine», «Казаров. Україна»;
- два портали новин — «Інтернет-видання «Світловодськ», «Новий Регіон»;
- електронне наукове періодичне видання (науковий журнал) «Гігієна населених місць»/«Hygiene Of Populated Places»;
- науковий рецензований фаховий електронний журнал «Empirio»;
- локальне інформаційне агентство «Пильний погляд»;
- електронне наукове фахове видання «Координати публічного управління».
Окрім цього ТОВ «Діджиталс солюшнс» зареєстрував п’ять FAST-каналів: «Світ навиворіт+», «Загублений світ+», «Опер за викликом+», «Сімейні мелодрами+» та «ЖВЛ+». Формат — подорожі, документальний, фільмовий та розважальний. Мовлення цілодобове за технологією інтернет-мовлення (ОТТ), загальнонаціональне покриття.
Заступник голови Нацради Олег Черниш звернув увагу, що це перша реєстрація FAST-каналів. FAST-канали (Free ad-supported streaming television) — це безкоштовні стримінгові канали з підтримкою реклами.
Також реєстрацію отримали ще два лінійних медіа:
- ТОВ «Край-медіа» (логотип «Перший міський») обрав інформаційно-просвітницьку тематику;
- ТОВ «Медіа дім «Славутич» (логотип «Медіа дім «Славутич») вказав формат «новини/діловий/суспільно-політичний». Загальний обсяг мовлення — 16 годин 30 хвилин на тиждень.
Найбільше реєстрацій було у друкованих медіа. Нацрада додала до Реєстру 104 суб’єкти. Здебільшого це науково-дослідні установи та освітні заклади. Зареєстровано 266 друкованих видань: 138 журналів, 56 газет, 36 збірників, 17 наукових журналів, 7 збірників наукових праць, 4 наукові збірники, 1 науково-методичний журнал, 1 науково-практичний журнал, 1 науково-аналітичний журнал, 1 міжнародний науково-практичний журнал, 1 науково-популярний журнал, 1 науковий бюлетень, 1 часопис, 1 альманах.
Територія розповсюдження зареєстрованих журналів, збірників — Україна (87 видань — 41%), а також Україна та світ (123 видання — 59%).
Найбільшу кількість — одночасно 53 видання (44 журнали, 9 газет) — внесла до Реєстру Танасійчук О. С. із Тернополя. Усі видання виходять українською і російською мовами та поширюються в Україні та світі.
Одразу 36 видань (29 збірників, 5 журналів, 1 науково-практичний журнал, 1 науково-популярний журнал) зареєстрував Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Усі видання розповсюджуються в Україні та світі і публікуються українською та англійською мовами.
10 видань (8 журналів, 1 альманах, 1 газету) вніс до Реєстру Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка.
Також реєстрацію отримали вісім провайдерів із місцевим покриттям:
- ТОВ «Гарант сервіс телеком» — Снігурівка Миколаївської області;
- ТОВ «Телекомпанія «ТВК» — Охтирка Сумської області;
- ТОВ «Телерадіокомпанія «ТТВ-сервіс» — Тернівка Дніпропетровської області;
- ТОВ «Візит-нет» — Кременчук Полтавської області;
- ТОВ «ТРК «Кабельні телевізійні мережі» й ТОВ «Телерадіокомпанія «Кабельні телевізійні мережі плюс» — Олександрія Кіровоградської області;
- ПП «Телерадіокомпанія «ВДВ» — Гайсин Вінницької області;
- ТОВ «Хмельницькінфоком» — Хмельницький.
Працюють провайдери аудіовізуальних сервісів за кабельною аналоговою, кабельною цифровою, інтернет (ІPTV) технологіями.
Двом провайдерам аудіовізуальних сервісів скасовано реєстрацію. Про це клопотали:
- ПрАТ «Індастріал медіа нетворк», м. Київ;
- ПП ТРК «Х-ТВ», м. Хуст Закарпатської області.
Нагадаємо, на попередньому засіданні 25 квітня Нацрада зареєструвала як медіа «Слідство.Інфо», «Українські новини» та 91 друковане видання.