Олександр Бурмагін: На радіо, телебаченні та в онлайн-медіа вже почали створюватись органи самоврядування
Олександр Бурмагін: На радіо, телебаченні та в онлайн-медіа вже почали створюватись органи самоврядування
На радіо, телебаченні та в онлайн-медіа вже створюються органи співрегулювання, як це передбачає Закон «Про медіа», натомість у пресі цей процес ще не розпочинався. На це звернув увагу член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін, виступаючи на Міжнародній конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа. За його словами, закон передбачає створення органів співрегулювання на радіо, телебаченні, в онлайн-медіа, пресі та на спільних платформах доступу до відео.
«Преса поки навіть не ініціювала процес створення таких органів, а українських платформ спільного доступу до відео, умовного нашого ютубу, у нашій юрисдикції немає. Однак такі органи створюються на радіо, телебаченні та в онлайн-медіа», — цитує Бурмагіна кореспондент «Укрінформу».
- Читайте також: «Об’єднуватися не для бою, а щоб узяти на себе відповідальність»: навіщо українській медіаспільноті саморегулювання
Член Нацради висловив сподівання, що до кінця травня кожен з цих органів отримає статус юридичної особи і вони зможуть розпочати вироблення правил створення, поширення інформації й виконання інших повноважень, визначених законом.
Він пояснив, що до ухвалення Закону «Про медіа» органів співрегулювання в Україні не існувало. «Суть цього явища проста — держава разом із медіа напрацьовує правила гри у складних питаннях, які стосуються контентних обмежень, маркування реклами. Друга важлива функція співрегулювання — це незалежна експертиза у конкретних справах про порушення медіа контентних обмежень, або ж правил створення та поширення інформації», — розповів Бурмагін.
Як повідомляв «Детектор медіа», 13 грудня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про медіа». Він визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду в цій галузі.
Читайте також:
- Потураєв: У законі «Про медіа» вперше зафіксоване право медіа на саморегуляцію
- Очевидне чи неочевидне: чому Закон «Про медіа» не регулює саморегуляцію
Фото: Максим Поліщук / «Детектор медіа»