Оксана Романюк: Ми виключили з «Білого списку» трьох «слонів» медіаринку — «Укрінформ», NV і «Лігу»
Оксана Романюк: Ми виключили з «Білого списку» трьох «слонів» медіаринку — «Укрінформ», NV і «Лігу»
З «Білого списку» прозорих і відповідальних українських медіа, який раз на пів року оновлює Інститут масової інформації (ІМІ), прибрали «Укрінформ», NV і «Лігу». Про це сьогодні під час міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа повідомила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.
«Сьогодні ми опублікували новий “Білий список”, з якого ми виключили трьох “слонів” медіаринку. Ми виключили “Укрінформ” за проблеми з дотриманням стандарту балансу і просимо їх звернути увагу на зростання кількості “паркетних” новин і журналістську обробку пресрелізів. Ми виключили два видання, які роблять якісну журналістику, але, на нашу думку, розміщують токсичну рекламу. Це NV і “Ліга”. Ми закликаємо ці видання узгодити і покращити практику маркування таких матеріалів», — сказала Романюк.
Взаємодію медіа з гральним бізнесом медіаекспертка назвала «сірою зоною» і «токсичним способом підтримати незалежні медіа».
«Я думаю, що оскільки це “сіра зона”, а медійні організації не виступають з якимись ініціативами, а вібрують разом, скажем так, з ігорним бізнесом, рано чи пізно (вангую, що протягом кварталу, можливо, навіть раніше) вступить держава і розробить ці правила для медіа. Або ж заборонить цю рекламу взагалі. Тому я сподіваюсь, що наш “Білий список” стане способом привернення уваги до цієї проблематики», — сказала Романюк.
Вона також зазначила: якщо п’ять років тому, коли ІМІ починав робити моніторинг медіа, середні показники дотримання рівня стандарту балансу чи достовірності в найкращих медіа були 80–85% матеріалів без порушень.
«Зараз 96% без порушень, і ті медіа, 96% публікацій яких не мають ознак порушень професійних журналістських стандартів, проходять до “Білого списку”», — пояснила медіаекспертка.
Нагадаємо, 25 квітня в Україні стартувала Міжнародна конференція з медіаграмотності та саморегулювання медіа, організована Представництвом Європейського Союзу в Україні, Програмою підтримки ОБСЄ для України, Офісом Ради Європи в Україні, Програмою розвитку ООН в Україні, ЮНЕСКО в Україні, International Media Support та Міністерством культури та інформаційної політики України.
Раніше повідомлялось про те, що на Мапу рекомендованих медіа за оновленою методологією від «ДМ» та ІМІ потрапили 174 українських ресурси.
- Читайте також: «Детектор медіа» презентував результати щорічного дослідження «Індекс медіаграмотності»
Фото: скриншот