«Детектор медіа» презентував результати щорічного дослідження «Індекс медіаграмотності»

«Детектор медіа» презентував результати щорічного дослідження «Індекс медіаграмотності»

22 Квітня 2024
1469
22 Квітня 2024
17:39

«Детектор медіа» презентував результати щорічного дослідження «Індекс медіаграмотності»

1469
Наталія Лигачова анонсувала презентації трьох додаткових досліджень, які охоплювали такі сегменти аудиторії, як ветерани війни, люди 65+ і ВПО.
«Детектор медіа» презентував результати щорічного дослідження «Індекс медіаграмотності»
«Детектор медіа» презентував результати щорічного дослідження «Індекс медіаграмотності»

У понеділок, 22 квітня, ГО «Детектор медіа» презентував результати щорічного кількісного дослідження «Індекс медіаграмотності української аудиторії». Наприкінці 2023 — на початку 2024 року дослідження було проведено вже вчетверте і дає змогу зрозуміти, як вплинув на медіаграмотність другий рік повномасштабної війни.

Нинішнє дослідження презентували директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко та кандидатка соціологічних наук, доцентка, старша наукова співробітниця Інституту соціології НАН України Марта Наумова.

Відкриваючи презентацію, голова громадської організації та шеф-редакторка групи видань  «Детектор медіа» Наталія Лигачова зауважила, що медіаграмотність — це не лише медіаспоживання, як можна часто почути. 

«У нашому дослідженні присутні чотири його складові: розуміння ролі медіа, використання медіа, цифрові компетенції, стійкість до дезінформації», — зауважила очільниця «Детектора медіа».

Це робить дослідження інструментом підвищення якості українських медіа, адже воно дає змогу кожному зробити свої висновки і зрозуміти, на чому сконцентрувати зусилля для більш ефективного руху в цьому напрямку. «Важливо, що  дослідження містить не лише результат розрахунку Індексу, а й детальні відповіді на кожне запитання анкети», — наголосила Наталія Лигачова.

Протягом найближчих тижнів, сказала вона, «Детектора медіа» анонсує ще три презентації додаткових досліджень, які охоплювали ветеранів війни, старших людей 65+ та ВПО в Україні. Всі отримані результати можна буде порівняти із загальним індексом і розробити рекомендації.

«Ми відкриті до пропозицій щодо того, які ще сегменти суспільства потребують окремого дослідження», — сказала шефредакторка «ДМ».

Цьогоріч, за словами Наталії Лигачової, «Детектор медіа» проводив дослідження частково за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії (DANIDA), частково за рахунок власних ресурсів ГО — внески Спільноти та рекламні кошти.

Своєю чергою, директорка департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики України Ганна Красноступ відзначила важливість подібних досліджень, адже воно, за її словами, дасть можливість їй та її колегам по міністерству більш предметно і з більшим розумінням працювати над реалізацією державної інформаційної політики. 

«Ми дійсно його чекали, щоб отримати можливість побачити, як поліпшити свою роботу і врахувати під час подальшої роботи», — сказала Красноступ. 

Як повідомлялось, Громадська організація «Детектор медіа» провела власне кількісне дослідження «Індекс медіаграмотності українців», яке визначає рівень свідомого сприйняття й критичного ставлення українців до інформації, а також їхнє вміння користуватися медіа. Результати четвертої хвилі дослідження, яка охопила 2023 рік, дають уявлення про те, як на медіаграмотність українців вплинув другий рік повномасштабної війни. Перша та друга хвилі дослідження були проведені у 2020 та 2021 роках, третя — у 2022 — на початку 2023 року. 

Про дослідження: «Індекс медіаграмотності українців» проводилося компанією New Image Marketing Group (польовий етап: 15.01.2024 — 29.01.2024).

Мета дослідження: — валідизувати концепцію індексу медіаграмотності та прорахувати його для різних категорій української аудиторії.

Методологія: кількісне дослідження; інтерв'ю обличчя-до-обличчя за допомогою планшета за стандартизованим опитувальником (CAPI).

Обсяг вибірки: 1200 респондентів.

Цільова аудиторія: доросле населення України (18+). 

Тип вибірки: репрезентативна за віком, статтю, типорозміром населеного пункту та регіоном. Дослідження не проводилось на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та в АР Крим.

Читайте також: 

Фото: Максим Поліщук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1469
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду