Франція пропонує нові санкції проти російської дезінформації перед виборами в ЄС

Франція пропонує нові санкції проти російської дезінформації перед виборами в ЄС

25 Квітня 2024
1814
25 Квітня 2024
08:39

Франція пропонує нові санкції проти російської дезінформації перед виборами в ЄС

1814
Нові санкції будуть націлені на осіб, які використовують інформацію, щоб підірвати вибори та верховенство права в країнах ЄС, і всіх, хто надає їм технічну та фінансову підтримку.
Франція пропонує нові санкції проти російської дезінформації перед виборами в ЄС
Франція пропонує нові санкції проти російської дезінформації перед виборами в ЄС

Франція просить Євросоюз запровадити новий режим санкцій для боротьби з російською дезінформацією та операціями з впливу на вибори по всьому світу. Про це повідомляє агенція Bloomberg, яка ознайомилася з проєктом відповідного документа.

Пропозицію Франції підтримують Естонія, Латвія, Литва, Нідерланди та Польща. Вона дозволить ЄС посилити санкції проти фізичних та юридичних осіб, причетних до спонсорованої Росією дестабілізаційної діяльності в усьому світі.

У документі сказано, що «дестабілізаційна діяльність, яку здійснюють пов’язані з Росією суб’єкти, також посилилася скрізь у Європі, оскільки російський режим вжив заходів, щоб підірвати демократію, стабільність і верховенство права за допомогою різних гібридних інструментів».

Новий режим санкцій буде націлений на осіб, відповідальних за загрозу стабільності, безпеці чи суверенітету держав — членів ЄС або третіх країн, які, використовуючи інформацію, намагаються зірвати вибори, похитнути верховенство права, сприяють актам насильства тощо.

Як пише Bloomberg, пропозиція під керівництвом Франції дозволить ЄС запровадити санкції проти наступників російської групи «Вагнер», яка стояла за попередніми операціями з дезінформації, а також проти всіх, хто працює з ними або надає матеріально-технічну та фінансову підтримку.

Подібно до інших режимів санкцій ЄС, покарання включатимуть заборону на поїздки та заморожування активів.

Напередодні виборів до Європарламенту у червні ЄС зробив своїм пріоритетом боротьбу з наростанням хвилі російської дезінформації. Офіційні особи ЄС особливо стурбовані червневими голосуваннями на всьому континенті, оскільки вони бачать зростання обсягу контенту, який поширює дезінформацію в соцмережах.

Зокрема, у квітні Бельгія відкрила кримінальне розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори до Європарламенту після того, як чеський уряд заявив, що викрив російську мережу, яка намагалася вплинути на політику, включаючи виплати європейським політикам.

Країни «Групи семи» також готують спільні дії, щоб боротися з маніпулюванням інформацією та втручанням, приділяючи особливу увагу виборам, які відбудуться цього року, пише агенція.

Франція та Німеччина нещодавно викрили мережі впливу, спрямовані на ці дві країни. У лютому французький орган протидії іноземному впливу Viginum виявив сплановану дезінформаційну кампанію у Франції, Німеччині та Польщі, пов'язану з другою річницею повномасштабного вторгнення Росії в Україну і виборами в ЄС.

У Великій Британії офіційні особи активізували роботу, щоб запобігти загрозі дезінформації щодо майбутніх виборів, зокрема щодо дипфейків і використання штучного інтелекту.

У США, як писав «ДМ», у березні теж викрили низку фейкових сайтів, створених для поширення російської пропаганди. Експерти вважають, що росіяни намагаються використати ресурси «Фабрики тролів» Пригожина, щоби поширювати кремлівські наративи перед виборами у США в соцмережах.

Фото: ZeroTwoZero

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1814
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду