Ігор Соловей: Головна сьогоднішня мета російської пропаганди — зірвати мобілізацію в Україні
Ігор Соловей: Головна сьогоднішня мета російської пропаганди — зірвати мобілізацію в Україні
Україна має переформатувати свою інформаційну політику разом із Європою через зміну пріоритетів російської пропаганди. Таку думку висловив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей у черговому випуску проєкту «Самохвалов запитує», який виходить на «Укрінформ ТВ».
«Україна в цьому має відігравати основну скрипку. Ми маємо пропонувати світу платформи, ідеї, механізми та інструменти, як це зробити. Ми воюємо з 2014 року, і в нас вже є певний багаж, інструменти і досвід. Ми цим досвідом маємо ділитися, щоб інформаційна зброя, яку використовує Кремль проти світу, була нівельована», — сказав Соловей.
Він пояснив, що на початку повномасштабного вторгнення ворог користувався одними пропагандистськими прийомами, а не досягнувши мети, почав використовувати інші.
«На початку так званої СВО головна концепція (російської пропаганди. — “ДМ”) була “ми йдемо звільняти Україну”. Коли їм дали по зубах, вони почали говорити, що воюють не з Україною, а з “колективним Заходом”. Вони ж не можуть говорити, що зазнають поразки від українців, які, виявляється, здатні чинити опір. І ця лінія зараз продовжується», — зазначив керівник центру. Він додав, що головна мета російської пропаганди в контексті України зараз — зірвати мобілізацію.
На думку Ігоря Солов’я, за кордоном ворожа пропаганда за окремими напрямами досягла певних успіхів: «У деяких країнах відбувається зміна політичних еліт під впливом зміни громадської думки. А на зміну громадської думки впливають, зокрема, медіа та інформаційні операції. Це також є результатом роботи росіян».
Це, переконаний Соловей, серйозні аргументи, щоб перебудувати комунікацію та інформаційну політику, зокрема із західними партнерами.
Нагадаємо, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, створений у 2021 році при Міністерстві культури та інформаційної політики України, з початку повномасштабного вторгнення почав щоденно виявляти російську пропаганду та фейки й намагається вибудовувати механізми протидії їм. Фахівці Центру проаналізували методи російської пропаганди за два роки та зібрали їх у видання під назвою «Як російський інформаційний корабель пішов на… Наративи пропаганди під час повномасштабної війни».
Читайте також:
- Війна за свідомість: проміжні підсумки боротьби з російською пропагандою
- Ігор Соловей: Анонімні телеграм-канали — паралельна медіаструктура, ніким не контрольована, з незрозумілими учасниками
На фото — Ігор Соловей
Фото: «Укрінформ»