Псевдожурналісти намагалися акредитуватися на медіазахід від імені «Дзеркала тижня»
Псевдожурналісти намагалися акредитуватися на медіазахід від імені «Дзеркала тижня»
Невідомі намагались акредитуватися від імені інтернет-видання ZN.ua на медіазахід за участю одного з представників влади. Про це медіа повідомило на своєму сайті.
«Редакція ZN.ua розшукує Олену Загребельну, Оксану Лозенко, а можливо й інших винахідливих шахраїв, які акредитуються від імені нашого видання на події, не маючи жодного стосунку до “Дзеркала тижня”», — йдеться у повідомленні.
Головна редакторка ZN.ua Юлія Мостова в розмові з «Детектором медіа» розповіла про те, що до неї звернулася співробітниця Управління державної охорони з тим, щоб або підтвердити, або спростувати належність Олени Загребельної та Оксани Лозенко до числа співробітників редакції.
«Треба надати належне УДО — його співробітники виконали свою роботу на високому професійному рівні. Перевіряючи тих, хто подав заявку на акредитацію, звернули увагу на те, що в редакційних посвідченнях псевдожурналісток використана застаріла назва нашого медіа, і звернулись до мене, щоб прояснити ситуацію», — сказала Мостова.
За її словами, в ZN.ua понад 400 позаштатних авторів, тому головній редакторці довелося зв’язатися з керівниками підрозділів медіа, щоб з’ясувати, чи не є названі особи позаштатницями. Виявилося, що таких серед авторів видання немає.
«Поки нам достеменно невідомо, скільки разів подібне повторювалося, як довго це триває та який зиск хотіли отримали псевдожурналісти в результаті цієї афери. Невідома також кількість шахраїв, які використовують ім’я ZN.ua, та їхні наміри. Можу сказати лише одне — УДО виявило пильність, ми пішли на конструктивну взаємодію з Управлінням, і тепер справа за іншими правоохоронними органами, які мають з’ясувати, кому і навіщо потрібно було потрапити від імені ZN.ua на захід за участю охороняємої особи», — резюмувала головна редакторка видання.
За словами співробітників УДО, які надали коментар «ДМ» на умовах анонімності, останнім часом подібні випадки почастішали. І, до прикладу, під час перевірки охочих акредитуватися саме на цей захід, 30% із них довелось відмовити через підроблені журналістські посвідчення чи неможливість ідентифікувати цих людей як журналістів тих видань, від імені яких вони подавали заявки.
Читайте також:
- ІМІ: У Вінниці у вайбер-групі поширюють інформацію про продаж журналістських посвідчень за 1000 гривень
- В Одесі затримали проросійського пропагандиста, який створив фіктивний журнал і продавав фейкові посвідчення журналістів
- Доступ до благ без обов’язку перед суспільством. Чим небезпечна купівля журналістських посвідчень
Фото: ZN.ua