Ганна Маляр розповіла, як координувала комунікацію про оборону країни в перші тижні війни
Ганна Маляр розповіла, як координувала комунікацію про оборону країни в перші тижні війни
Колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, як координувала інформаційну роботу оборонних відомств у перші тижні повномасштабної війни. Про це Маляр сказала в інтерв’ю «Детектору медіа».
«Ставка Верховного головнокомандувача доручила мені скоординувати інформаційну роботу відомств, підрозділи яких забезпечують оборону держави: це і Міністерство оборони та Генштаб, і Нацгвардія, СБУ, ДСНС, прикордонники, поліція. Я координувала інформування про перебіг подій саме на війні. Цю стратегічну державну комунікацію мені довелося будувати з нуля, коли почалося велике вторгнення», — розповіла Ганна Маляр.
Вона повідомила, що мала щоденні ранкові наради з представниками підрозділів, які відповідальні за інформаційну роботу. За її словами, на таких нарадах були присутні також представники ГУР, підрозділів безпеки інформації Збройних сил.
«Зі Збройними Силами такі наради ми проводили фактично з перших тижнів вторгнення, за участю представників інших силових відомств — трохи пізніше. Ми аналізували вчорашній інформаційний день, планували сьогоднішній, координували, яку інформацію яким чином подаватимемо відповідно до потреб фронту — й уже вранці всі спікери, які виходили в ефір чи коментували щось для медіа, говорили “одним голосом”», — розповіла Маляр.
Ексзаступниця міністра також розповіла, що регулярно зустрічалася з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і координувала з ним стратегічні (інформаційні.— «ДМ») кроки перед початком певної операції. «Ключові завдання — де потрібно було інформаційно підтримати, допомогти — це були завдання від ЗСУ», — каже Маляр.
Вона підтвердила, що перші місяці повномасштабного вторгнення жила і працювала в укритті, разом із Генштабом та Головнокомандувачем. «Але інформаційників там не було, окрім радниці Головкома Людмили Долгановської та мене. З комунікаційниками оперативного рівня ми зустрічалися або онлайн, або збиралися у більш-менш безпечних точках», — розповіла Маляр.
Вона додала, що у перші місяці повномасштабного вторгнення вони постійно змінювали місця дислокації та не перебували у своїх кабінетах. «З 24 лютого у своєму робочому кабінеті я вже не була. За перший рік у мене було 5 робочих кабінетів, розкиданих Києвом, і ніхто не повинен був знати, де вони розташовані», — каже Маляр.
Читайте також:
- З початком великої війни алгоритм її висвітлення напрацьовувся з нуля, — Ганна Маляр
- Ганна Маляр: «Під час війни завдання інформувати стає другорядним, а найпершим — воювати інформацією»
- Ганна Маляр: Не ми «перегріли» питання контрнаступу. Міноборони, навпаки, «гасило» цю тему
Фото з архіву Мілітарі Медіа Центру МО