«Аскери»: у Києві відбулась прем’єра фільму про кримських татар, які воюють за Україну
«Аскери»: у Києві відбулась прем’єра фільму про кримських татар, які воюють за Україну
У четвер, 11 січня, Кримськотатарський Ресурсний Центр презентував документальний фільм «Кримські Аскери», який розповідає про участь представників кримськотатарського народу в російсько-українській війні. Про це повідомляє «Громадське радіо». «Asker» кримськотатарською означає «воїн».
Документальний фільм, знятий англійською мовою, складається з низки інтерв’ю з військовими української армії кримськотатарського походження. Частина інтерв’ю з героями була записана на умовах анонімності з міркувань безпеки. Рідні декількох військових перебувають на окупованому півострові.
«Нам важливо показати, що представники корінного народу України, кримські татари, беруть участь у війні в Україні проти Російської Федерації. А також продемонструвати міжнародній спільноті, що кримські татари теж борються за Крим», — сказав Ескендер Барієв, голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, виступаючи на презентації.
А один з героїв фільму — командир підрозділу «Крим» Іса Акаєв — розповів, як війна почалася для нього: «Коли у 2014 році все почалося, питання давати чи не давати відсіч не стояло. Всі розуміли, що треба чинити спротив».
За словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, Путін ніби продовжує те, що не вдалося завершити Сталіну і що почала Катерина ІІ. Кримські татари відчувають відповідальність за свою землю, тому що пов’язують своє життя з Кримом. «Тому єдиний вихід зараз: встати пліч-о-пліч з українським народом і битися за всю Україну», — наголосив Чубаров.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що медіапроєкт TheBuchacity презентував документальний фільм «Буча: Місто незламних».
Також ми писали про те, що «Радіо Свобода» презентувало документальний фільм про ромів-біженців з України.
- Читайте також: Вийшов трейлер документального фільму «Незавершений політ», присвяченого загиблому очільнику МВС Денису Монастирському
Фото: Олександра Єфименко / «Громадське радіо»