Головнокомандувач Залужний провів першу за час великої війни пресконференцію: головні тези

Головнокомандувач Залужний провів першу за час великої війни пресконференцію: головні тези

26 Грудня 2023
2752
26 Грудня 2023
17:53

Головнокомандувач Залужний провів першу за час великої війни пресконференцію: головні тези

2752
Сьогодні ж Залужний уперше з’явився у прямому етері телемарафону.
Головнокомандувач Залужний провів першу за час великої війни пресконференцію: головні тези
Головнокомандувач Залужний провів першу за час великої війни пресконференцію: головні тези

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний вперше з початку повномасштабного вторгнення провів пресконференцію, присвячену темі мобілізації.

Вона відбулась у вівторок, 26 грудня, одразу після того, як Залужний вперше виступив у прямому включенні в етері національного телемарафону.

hromadske та «УП» занотували найважливіші тези, сказані генералом на брифінгу:

  • Залужний сказав, що не задоволений тим, як працюють сьогодні ТЦК, але вважає, що з необхідними обсягами мобілізації вони впораються.
  • Залужний заявив, що обмеження термінів служби в 36 місяців — це компроміс військових з урядом, який відбудеться за двох умов: що не станеться загострення на фронті й що людей на передовій буде ким замінити. Він висловив сподівання, що до 2025 року (коли збіжить 36-місячний термін служби) буде достатньо часу, щоб підготувати резерви.
  • Залужний повідомив, що з пропозицією вручати повістки електронним способом виступав не Генштаб і не ЗСУ, бо вони не мають можливості оцінити, який спосіб кращий. Але його влаштує будь-який спосіб мобілізації, який забезпечить армію поповненням резервів.
  • Залужний повідомив, що виступив проти прийняття закону про проведення ротації на фронті, адже для цього необхідно збільшити кількість військових приблизно вдвічі. Він сказав, що розуміє, що люди мають відпочивати, і вимагає від командирів на місцях всіляко здійснювати ротацію в межах підрозділів. Але, каже Залужний, законодавчо прописувати ротацію на 6 місяців — «це поки що, скажімо так, обман …. який нереальний».
  • Залужний заявив, що підтримує звільнення зі служби строковиків для їх відпочинку. Він сказав, що ще влітку командування було не готове на цей крок, але таке рішення — це пропозиція, яка надійшла саме від Генштабу до Міноборони наприкінці листопада (раніше секретар РНБО Олексій Данілов казав, що щодо демобілізації строковиків «президент попросив — і військові погодилися»).
  • Залужний підтримав виключення терміну «обмежено придатний». За його словами, в законопроєкті треба залишити два поняття: придатна до військової служби людина чи непридатна. Головнокомандувач сказав, що оперувати інвалідністю II-III групи не актуально, адже придатність визначає не статус інвалідності, а військово-лікарська комісія. 
  • Щодо мобілізації — Залужний повторив, що потреба в людях розбита на періоди, але він не озвучував цифри ні 400, ні 500 тисяч. (Перед тим в етері телемарафону генерал сказав, що військове командування не робило окремого запиту на мобілізацію 500 тисяч людей. Але формує запит на потреби в людському ресурсі, необхідному для продовження бойових дій. Озвучувати цю цифру Залужний не став — це військова таємниця. Свої запити Генштаб передає Міноборони, а там уже вирішують, як їх задовольнити).
  • Залужний сказав, що впевнений, що західні партнери продовжать підтримувати Україну, і він не розчарований рівнем забезпечення 2023 року.
  • Він назвав своєю «головною помилкою» те, що він вважав, що «така кількість втрат, як ми завдали, зупинить будь-кого. Але не Російську Федерацію».
  • Щодо актуальної ситуації на сході — Залужний сказав, що станом на сьогодні наші війська ще перебувають у північній частині Мар'їнки і підготували оборонний рубіж поза нею. За його словами, у тому, що ми відійшли на околицю Мар’їнки, «немає нічого такого, що може викликати суспільний резонанс».
  • Так само Залужний заявив, що «не треба зациклюватися і робити шоу» навколо бойових дій біля Авдіївки. За його словами, ведення бойових дій підпорядковується військовим законам, а не тому, що хочуть політики чи журналісти.

«Ми захищаємо кожен клаптик нашої землі. Але життя наших бійців нам важливіше. Ми будемо обороняти рівно стільки, скільки вистачить сил. Але якщо будемо розуміти, що краще зберегти людей, — то потім відвоюємо це», — сказав головнокомандувач.

Нагадаємо, сьогодні видання «Українська правда», посилаючись на джерела, повідомило, що народні депутати від фракції «Слуга народу» отримали рекомендації уникати коментарів стосовно законопроєкту про вдосконалення мобілізації і військового обліку. Згідно з рекомендаціями, депутати мають дотримуватись однієї з президентом лінії з огляду на «чутливість питання», тому «мобілізацію з суспільством мають комунікувати військові, від яких цей запит виходить».

На Різдво 25 грудня пізно ввечері стало відомо, що Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби». Серед нововведень — можливість надсилання повісток про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в електронному вигляді.

Відзначимо, 19 грудня 2023 року підсумкову пресконференцію провів президент Володимир Зеленський. Її підсумки від «ДМ» читайте тут.

На пресконференції Зеленський, зокрема, сказав, що в нього «робочі відносини» з Валерієм Залужним», і не відповів чітко, чи планує його звільняти. 

За даними КМІС, більшість українців довіряють одночасно і Володимиру Зеленському, і Валерію Залужному.

Фото: «УП»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2752
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду