Державна охорона мусить верифікувати журналістів, які отримають допуск до Верховної Ради, — представниця УДО

Державна охорона мусить верифікувати журналістів, які отримають допуск до Верховної Ради, — представниця УДО

2 Травня 2024
544
2 Травня 2024
17:39

Державна охорона мусить верифікувати журналістів, які отримають допуск до Верховної Ради, — представниця УДО

544
Валентина Савіцька пояснила: важливо, щоб допуск отримували саме представники медіа, які точно виконуватимуть журналістську роботу.
Державна охорона мусить верифікувати журналістів, які отримають допуск до Верховної Ради, — представниця УДО
Державна охорона мусить верифікувати журналістів, які отримають допуск до Верховної Ради, — представниця УДО

Представниця Управління державної охорони Валентина Савіцька заявила про необхідність належним чином верифікувати тих представників медіа, які будуть допущені до будівлі Верховної Ради. Про це вона сказала під час круглого столу, присвяченого висвітленню роботи законодавчого органу в умовах воєнного стану, який організував комітет Верховної Ради з питань свободи слова.

За словами Савіцької, Верховна Рада є об’єктом підвищеної уваги ворога не лише в плані ракетних обстрілів, а й в плані доступу до її будівлі осіб, які можуть працювати в інтересах країни-агресора.

Савіцька нагадала, що до повноважень УДО належить надання згоди на допуск людей до об’єктів державної охорони. «Тому для нас представники медіа є не журналістами, операторами чи фотокореспондентами, а фізичними особами, які отримують допуск на об’єкт. Ми розраховуємо на взаємодію з пресслужбою ВР і громадськими медійними організаціями при виробленні критеріїв, на підставі яких буде видаватись акредитація. Нам важливо, щоб йшлося точно про представника медіа, і щоб він виконував саме журналістську роботу», — сказала Савицька.

За її словами, це допоможе запобігти ситуації, яка склалася з доступом журналістів до парламенту до широкомасштабного вторгнення, коли у парламенті були акредитовані понад чотири тисячі осіб, далеко не всі з яких були медійниками.

З приводу цього голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що в переліку вимог до охочих акредитуватися для роботи в парламенті є критерії, які дозволяють верифікувати саме парламентських журналістів.

Як повідомляв «ДМ»,  під час круглого столу керівник Апарату Верховної Ради В’ячеслав Штучний повідомив, що журналісти отримають доступ до кулуарів Ради для висвітлення її роботи під час пленарних засідань у такому ж режимі, як і під час пандемії COVID-19.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук запропонував журналістам, які висвітлюють роботу парламенту, об’єднатися в єдиний пул.  На думку спікера, це допоможе вирішити багато питань з висвітленням діяльності ВР, у тому числі пов’язаних з акредитацією журналістів у парламенті.

З 24 лютого 2022 року, від початку повномасштабного вторгнення Росії до України, журналісти не мають доступу до роботи в будівлі Верховної Ради з міркувань безпеки. 6 вересня 2022 року парламент прийняв постанову щодо заборони трансляцій засідань на період воєнного стану. Найактивніше за це проголосували депутати з колишньої «ОПЗЖ». Відео засідань з міркувань безпеки з відстроченням викладають на ютубі.

У вересні  2023 року перший віцеспікер Ради Олександр Корнієнко розповів, що апарат Верховної Ради планує запустити процес переакредитації парламентських журналістів. Крім того, за словами високопосадовця, після внутрішніх дискусій депутати погодилися на трансляції окремих засідань на каналі «Рада».

У грудні 2023-го новопризначений голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що в Апараті Верховної Ради готують переакредитацію представників медіа, що надалі сприятиме покращенню їхнього доступу до роботи в парламенті. Він зазначив, що деякі обмеження в умовах війни необхідні, утім, вони мають бути логічними та ефективними.

Фото: Максим Поліщук, Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
544
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду