ІМІ: З'явилась фейкова фейсбук-сторінка «Української правди»
У фейсбуці з'явилася фейкова сторінка, яка використовує бренд онлайн-видання «Українська правда». На це звернув увагу Інститут масової інформації.
На аватарці та обкладинці сторінки зі статусом приватного акаунту та назвою «Українська правда» розміщено логотип відомого українського онлайн-видання в поганій якості. ІМІ також зазначає, що в розділі «Інформація» як місце навчання вказано миколаївський центр журналістських розслідувань NiKCenter, а як місце проживання — Київ. Поки що ця сторінка в «друзях» має лише 7 осіб.
Наразі на цій сторінці опублікували кілька посилань на матеріали медіа, а також пост про нібито корупцію в Южноукраїнську Миколаївської області.
Перший допис на сторінці з’явився 7 грудня 2023 року. Це була публікація з посиланням на новину «Української правди» із заявою президента США Джо Байдена. Водночас опубліковано ще три аналогічні дописи з новинами медіа.
Вдень 10 грудня на сторінці опублікували допис «В місті Южноукраїнськ директор лікарні та чиновники через міську лікарню хочуть “привласнити мільйони” бюджетних коштів». У дописі йшлося про публічні закупівлі Южноукраїнської міської лікарні, автор тексту від імені «Української правди» звертався до голови обласної військової адміністрації Віталія Кіма та керівника облради з вимогою «негайно звернути увагу».
ІМІ нагадує, що офіційна фейсбук-сторінка «Української правди» має значок підтвердженого облікового запису. Це означає, що він пройшов відповідну автентифікацію з боку компанії Meta. У фейсбуці «УП» має 833 тисячі підписників.
Як «Детектор медіа» писав раніше, на початку грудня цього року в Міністерстві оборони України попередили про фейковий телеграм-канал глави оборонного відомства Рустема Умєрова, в якому невідомі використали особисті дані міністра та почали збирати інформацію від громадян.
Також ми писали про появу в інтернеті фейкового сайту українського видання «РБК-Україна». На підробленому сайті пропагандисти опублікували фейкову статтю, в якій цитують вигаданий фейсбук-допис головнокомандувача ЗСУ. Наприкінці стаття підводить до думки, начебто Україні потрібний Залужний, а не президент-зрадник.
У Верховній Раді пропонують запровадити покарання за використання фейкових акаунтів у соцмережах. У законопроєкті передбачене покарання за поширення неправдивої інформації від імені осіб, причетність яких до оприлюднених даних не підтверджена.
На фото — скриншот Інституту масової інформації