Ганна Безлюдна покинула «Інтер», Сергій Созановський увійшов до наглядової ради — у керівництві телеканалу відбулися суттєві зміни

Ганна Безлюдна покинула «Інтер», Сергій Созановський увійшов до наглядової ради — у керівництві телеканалу відбулися суттєві зміни

14 Листопада 2023
6499
14 Листопада 2023
15:02

Ганна Безлюдна покинула «Інтер», Сергій Созановський увійшов до наглядової ради — у керівництві телеканалу відбулися суттєві зміни

6499
Новим головою правління «Інтера» призначено Олександра Пилипця.
Ганна Безлюдна покинула «Інтер», Сергій Созановський увійшов до наглядової ради — у керівництві телеканалу відбулися суттєві зміни
Ганна Безлюдна покинула «Інтер», Сергій Созановський увійшов до наглядової ради — у керівництві телеканалу відбулися суттєві зміни

У складі наглядової ради та правління Приватного акціонерного товариства «Телеканал «Інтер», основного медійного активу Group DF Дмитра Фірташа, сталися зміни. Рішення про них були ухвалені на зборах акціонерів ПрАТ, які відбулися 14 листопада 2023 року. Про це повідомляє сайт телеканалу.

Наглядову раду телеканалу «Інтер» залишили Ганна Безлюдна та Мирослава Караєва. Новими її членами стали Сергій Коннов та Сергій Созановський — засновники однієї з найстаріших на ринку однойменної юрфірми, — а також Ігор Ярина, котрий очолював юрфірму «ДФ Лекс» з Group DF.

Новим головою правління «Інтера» призначено Олександра Пилипця, який раніше був шефредактором телеканалу, а останні майже десять років очолював ТОВ «Національні інформаційні системи», що входить до групи та виробляє програми для «Інтера».

Крім того, до складу правління ввійшли Олексій Романюта і Тарас Прозоровський, які працюють у керівництві «Інтера» щонайменше з 2013 року, а також Олександр Адонін.

Зазначається, що головою наглядової ради телеканалу залишається Роберт Шетлер Джонс.

«Компанія GDF високо оцінює досягнення роботи Ганни Безлюдної. Ганна Безлюдна продовжить співпрацю з компанією на рівні Group DF media — головної компанії Group DF у медійному бізнесі», — повідомляється у пресрелізі на сайті групи.

Там же йдеться про те, що припинено повноваження голови правління телеканалу «Інтер» Катерини Шкуратової, яка продовжить роботу в новому медійному міжнародному проєкті компанії.

Безлюдна до 2009 року була генпродюсеркою телеканалу «Інтер», а в лютому 2013 року ввійшла до його наглядової ради. Тоді її членом також стала Караєва як представниця міноритарного акціонера ТОВ «Пегас Телебачення».

Созановський у 2006–2010 роках очолював правління «Інтера», однак потім зосередився на розвитку приватної кіностудії Film.UA, що стала найбільшою в Україні.

У липні 2023 року «Детектор медіа» повідомляв, що три не пов’язаних між собою джерела «ДМ» розповіли, нібито Ганна Безлюдна, керівниця Inter Media Group, іде з посади. Ще одне джерело стверджувало, що Безлюдна залишається на посаді, але начебто передала частину своїх повноважень іншій, не названій людині. 

У відповідь на запит «Детектора медіа» пресслужба каналу  «Інтер» тоді повідомила, що інформація про звільнення Ганни Безлюдної «не відповідає дійсності». 

Довідка

«Інтер» з часу заснування  до 2005 року контролювався Ігорем Плужниковим (82,5 % ТОВ «Пегас телебачення» належала йому особисто, решта — також контрольованим ним компаніям «Пегас енд оверсіз сейлз лімітед» (17,3 %) та «Берстед Україна» (0,2 %)).  У цей час керували  каналом з 1996 по 2001 рік Олександр Зінченко, з 2001 по 2006 рік — Владислав Ряшин. Службу новин очолювали з  1997 по 2001 рік Ганна Безлюдна, з 2001 по 2005 рік — Олексій Мустафін.

У червні 2005 року за кордоном несподівано помер Ігор Плужников. У серпні 61% акцій каналу вдова Плужникова Світлана  продала компанії Валерія Хорошковського, який згодом консолідував їх у ТОВ «Український медіапроєкт». На той момент у Росії він був керуючим директором компанії Evraz Group, яка належала олігарху Олександру Абрамову.

Згідно з розслідуванням Мустафи Найєма та Сергія Лещенка в «Українській правді», угода про продаж каналу відбулася 19 квітня 2005 року, а активні дії зі зміни власності «Інтера» збіглися з раптовою хворобою і смертю Плужникова. Політики, зокрема Володимир Сівкович і Володимир Нечипорук, звертались до СБУ та Генпрокуратури з вимогою розслідувати обставини смерті Плужникова, пов'язуючи її з начебто невдалою угодою з продажу контрольного пакету акцій «Інтера».

Сергій Созановський входив до правління каналу у 1997–2005 роках.

Сам Хорошковський у вересні 2005 року став головою Спостережної ради телеканалу і швидко змінив менеджмент. 2006 року головою правління «Інтера» став Сергій Старицький, генеральним продюсером — Леонід Мазор, службу новин очолив Максим Карижський.

Показники каналу падали, і Хорошковський знову змінив менеджмент. Головою правління телеканалу у грудні 2006 року став Сергій Созановський, генеральною продюсеркою — керівниця групи Inter Media Group Ганна Безлюдна. Службу новин очолив Антон Нікітін.

У 2010 році відбулася нова зміна менеджменту, тому що на канал прийшла команда Володимира Зеленського, який на той час очолював продакшн «Студія Квартал 95».

Наглядова рада звільнила Сергія Созановського з посади голови правління товариства за власним бажанням та призначила Ярослава Порохняка на цю посаду. Цим же рішенням до складу правління товариства введено Володимира Зеленського та Сергія Шефіра. Також Володимир Зеленський замінив Сергія Созановського у редакційній раді телеканалу.

У 2011 році Зеленський з командою пішов, а за кілька місяців повернувся з розширеними повноваженнями. Пропрацював він на посаді генпродюсера до серпня 2012 року.

1 лютого 2013 року компанія K.H. Media Limited Валерія Хорошковського уклала угоду з продажу 100% акцій компанії Inter Media Group Limited компанії GDF Media Limited Дмитра Фірташа. Того ж року стало відомо, що Сергій Льовочкін стане партнером Дмитра Фірташа і йому належатиме частка 20%, яку він передасть в управління GDF Media Limited.

У цей час керівницею Inter Media Group стала Ганна Безлюдна, яка ще ввійшла до складу Наглядової ради каналу, а очолив його Єгор Бенкендорф. У 2016 році він залишив «Інтер» і очолив «112 канал». Керівні посади в новинному продакшені «Інтера» «Національні інформаційні системи» (НІС) після відставки його керівника Євгена Кисельова отримали Назім Бедіров та Лаврентій Малазонія.

З 2016 року директоркою «Інтера» стала Катерина Шкуратова, усю медіагрупу очолювала Ганна Безлюдна.

З 24 лютого 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії, канал перейшов на трансляцію марафону «Єдині новини».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6499
Читайте також
04.04.2024 13:10
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
3 673
29.12.2023 08:18
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 607
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду