Після початку повномасштабної війни 62% українців повністю перестали дивитися і читати російськомовний контент
Після початку повномасштабної війни 62% українців повністю перестали дивитися і читати російськомовний контент
Після початку повномасштабної війни 62% українців повністю відмовилися від російськомовного контенту. Такими є результати соціологічного дослідження «Культурні практики населення України в умовах війни», повідомив Укрінформ.
Дослідники виявили, що 78% учасників опитування змінили мову, якою зазвичай споживають контент. Разом із цим 22% респондентів сказали, що їхні звички як споживачів контенту залишилися незмінними.
Крім цього, дослідження культурних практик українців в умовах повномасштабної війни показало:
- 62% повністю перестали дивитися і читати російськомовний контент, натомість віддаючи перевагу українськомовному;
- 31% значно зменшили споживання російськомовного контенту і значно збільшили споживання українськомовного;
- 7% почали більше читати іноземною мовою, але не російською.
Результати дослідження також засвідчили, що 59% опитаних за період війни змінили жанр контенту, який вони зазвичай читають, переглядають або слухають. Ці люди почали більше читати/дивитися новини, аналітику та політичні шоу. 14% респондентів стали частіше переглядати документальні фільми, а 13% учасників опитування почали частіше обирати розважальний контент.
Соціологічне дослідження «Культурні практики населення України в умовах війни» провела громадська організація «Демократичні ініціативи молоді» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
Дослідження проводилося в три етапи: телефонні опитування, фокус-групові дискусії та експертні інтерв’ю. Кількість респондентів — більше тисячі. Під час дослідження здійснено аналіз кількісних та якісних характеристик культурних практик населення України під час повномасштабної війни. Проведено порівняльний аналіз культурних практик у мирний та воєнний часи, а також здійснено порівняння запитів на культурний контент регіонів, по-різному уражених війною.
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» повідомляв, що результати опитування, проведеного Центром Разумкова на замовлення ZN.ua, показали, що з твердженням «зміна влади під час війни — це великий ризик втратити державу» погоджуються 63,9% опитаних. Не погоджуються з цим 18,1% опитаних. Ще стільком же українцям важко відповісти на питання.
За результатами всеукраїнського опитування громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, станом на жовтень 2023 року 81% учасників опитування заявили, що вибори слід проводити після війни і зараз вони не на часі. 16% сказали, що вибори вже мають проводитися попри війну. Більшість респондентів у всіх регіонах України виступає проти проведення виборів під час війни.
Liga.net разом із соціологами склала портрет українця на 32-му році незалежності. Загалом за десять років віра українців у незалежність та демократію зміцнилась. Також українці сьогодні вірять в перемогу у війні проти Росії, прагнуть вступити до ЄС і НАТО та демонструють рекордний рівень любові до своєї країни.
Фото: скриншот