Журналісти довідались, що найвищий представник Росії при ЄС може бути шпигуном

Журналісти довідались, що найвищий представник Росії при ЄС може бути шпигуном

24 Жовтня 2023
987
24 Жовтня 2023
11:48

Журналісти довідались, що найвищий представник Росії при ЄС може бути шпигуном

987
Журналісти дев’яти медіа з восьми країн співпрацюють у викритті можливих російських шпигунів у ЄС під дипломатичним прикриттям.
Журналісти довідались, що найвищий представник Росії при ЄС може бути шпигуном
Журналісти довідались, що найвищий представник Росії при ЄС може бути шпигуном

Німецьке видання Spiegel припускає, що керівник представництва Росії при Європейському Союзі Кирил Логвінов, який базується у Брюсселі, ймовірно, є російським шпигуном під дипломатичним прикриттям. 

Про це йдеться в матеріалі, який є складником ширшого дослідження журналістів «Espiomats», що присвячене можливим російським шпигунам у ЄС, які діють під дипломатичним прикриттям. Окрім Spiegel, над цим проєктом працює бельгійське видання De Tijd, шведське Expressen, естонське Delfi, литовський мовник LRT, польські VSquare і Frontstory, заснований емігрантами з Росії «Центр Досье» та словацьке ICJK, передає «Європейська правда».

За даними журналістів, бельгійські безпекові структури підозрюють, що Логвінов працює на СВР (укр. СЗР — Службу зовнішньої розвідки Росії).

У Бельгії не виключають, що деякі інші російські співробітники представництва також можуть таємно працювати проти інтересів Євросоюзу. Співрозмовники з безпекових структур не захотіли коментувати, про яку саме діяльність ідеться. Від прямих коментарів щодо Логвінова у Бельгії відмовилися.

48-річний Кирил Логвінов акредитований як дипломат Постійного представництва Росії у Брюсселі з 2018 року. Відколи останній посол Росії при ЄС покинув посаду близько року тому, Логвінов став де-факто головою представництва. У 2010–2014 роках він працював у російському посольстві у Берліні, тоді його не підозрювали як можливого шпигуна. 

Підозри проти Логвінова з’явилися ще торік, і ймовірно, вперше були згадані у матеріалі «EU Observer» про діяльність імовірних російських агентів. Тоді Логвінов ще не був фактичним очільником представництва. 

Після публікації Європарламент почав розслідування можливих зв’язків між Логвіновим і працівниками Єврокомісії. У ЄК заперечили, що такі контакти існували. 

Питання, як бути з цим російським дипломатом, начебто вже давно турбує європейські дипломатичні кола і спецслужби. 

Бельгійська контррозвідка нібито закликала вислати його, але Європейська служба зовнішніх справ (EEAS) виступила проти — можливо, побоюючись наслідків для своїх дипломатів у Росії.  

Віцепрезидент Європарламенту Мартін Гойсік на запит співавторів дослідження висловив подив, що Логвінова досі не вислали. «Якщо бельгійські безпекові структури справді рекомендували вислати його, мені дуже цікаво, чому EEAS не зробила цього», — сказав посадовець. 

У Європейській службі зовнішніх справ сказали, що не надають коментарів про конкретних осіб, акредитованих як дипломатів, але загалом загрозу шпигунської діяльності постійно відстежують у тісній координації з відповідними структурами. 

Сам Логвінов і Представництво Росії при ЄС проігнорували запит від консорціуму журналістів. 

Нагадаємо, у квітні спільне розслідування журналістів Фінляндії, Швеції, Норвегії та Данії виявило десятки російських шпигунів серед колишніх та активних співробітників дипломатичних представництв Росії в цих країнах.

Фото: Кирил Логвінов / постійне представництво РФ при ЄС

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
987
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду