У Сербії під тиском проросійської радикальної партії скасували показ фільму «20 днів у Маріуполі»

У Сербії під тиском проросійської радикальної партії скасували показ фільму «20 днів у Маріуполі»

18 Жовтня 2023
1136
18 Жовтня 2023
22:23

У Сербії під тиском проросійської радикальної партії скасували показ фільму «20 днів у Маріуполі»

1136
Незалежна асоціація журналістів Сербії, яка засудила цей крок, повідомила, що радикалів, які підтримують РФ, "стурбувала «пропаганда цього вкрай антиросійського пропагандистського фільму режиму з Києва».
У Сербії під тиском проросійської радикальної партії скасували показ фільму «20 днів у Маріуполі»
У Сербії під тиском проросійської радикальної партії скасували показ фільму «20 днів у Маріуполі»

У культурному центрі сербського міста Лазаревац скасували показ документального фільму українського журналіста Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі». Про це повідомила Незалежна асоціація журналістів Сербії, яка засудила цей крок. 

«Показ фільму Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”, який мав відбутися 11 жовтня у Галереї “Модерн” БК Лазареваца у рамках програми “Ехо Бельдокса”, було скасовано.

Напередодні запланованого показу Сербська радикальна партія опублікувала на своєму сайті заяву, в якій закликає керівництво міського муніципалітету Лазареваца і Центру культури Лазареваца “скасувати просування українського журналіста Мстислава Чернова” і звертається до компетентної влади з вимогою заборонити рекламу цього фільму будь-де у Сербії. 

Оскільки радикали, як то кажуть, підтримують РФ, їх стурбувала “пропаганда цього вкрай антиросійського пропагандистського фільму режиму з Києва” і вони задаються питанням, хто фінансує показ фільму, адже планується, що вхід на показ буде безкоштовним», — йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що представники фестивалю «Бельдокс» заявили, що вони не підтримують це рішення і зроблять усе можливе, щоби показати фільм якнайшвидше. Натомість, Центр культури не зробив офіційної заяви щодо скасування показу.  

Сербські журналісти також поінформували про сюжет стрічки: «Фільм розповідає про команду українських журналістів, які увійшли до стратегічно важливого східного портового міста Маріуполь напередодні російського вторгнення в Україну. Під час облоги та штурму Маріуполя вони залишилися єдиною міжнародною командою журналістів, яка фіксувала звірства війни та транслювала свої кадри». 

Незалежна асоціація сербських журналістів вважає поразкою те, що культурний центр Лазаревац «піддався тиску маргінальної політичної групи та вирішив прибрати зі свого репертуару фільм, який без проблем був показаний на попередньому фестивалі “Бельдокс” у травні цього року».  

Скасування показу Асоціація вважає «мовчазною цензурою та забороною на розповсюдження, яку, згідно із Законом про публічну інформацію та засоби масової інформації та Законом про кінематографію, може бути накладено лише компетентним судом за поданням прокурора, але зараз — не той випадок». 

Асоціація журналістів засудила тиск з боку Сербської радикальної партії та закликала «всіх політичних діячів не нав'язувати свою ідеологію через культуру». 

Журналістська спільнота також закликала Центр культури Лазареваца «розвивати демократичні цінності, такі, як свобода слова, а також виконати взяті на себе зобов'язання та провести показ фільму “20 днів у Маріуполі”». 

Нагадаємо, що документальний фільм «20 днів у Маріуполі» режисера, воєнного кореспондента й письменника Мстислава Чернова представлятиме Україну на 96-ій премії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у номінації «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».

Світова прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася на фестивалі незалежного кіно у США «Санденс»-2023, де фільм отримав Приз глядацьких симпатій.

У травні цього року творців фільму за їхню роботу нагородили Пулітцерівською премією. Режисер Мстислав Чернов здобув за стрічку «20 днів у Маріуполі» головний приз Національної конкурсної програми «Docu/Україна» та Приз глядацьких симпатій 20-го ювілейного фестивалю Docudays UA.

У липні цього року стрічка вийшла в прокат у США. 

В Україні ж покази стартували 31 серпня. Стрічка стала найкасовішим документальним фільмом українського прокату. Лише за перший вікенд прокату збори сягнули 531 551 гривень.


 Фото: постер фільму «20 днів у Маріуполі»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1136
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду