Апеляційний суд залишив нардепа Нестора Шуфрича під вартою
Київський апеляційний суд розглянув скаргу на запобіжний захід нардепу від нині забороненої партії «ОПЗЖ» Нестору Шуфричу, підозрюваному в держзраді, та залишив його під вартою.
Про це повідомив кореспондент Суспільного.
«Суд ухвалив: у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу відмовити. Залишити в силі рішення Печерського суду», — оголосив суддя.
Нагадаємо, 15 вересня Печерський районний суд Києва обрав народному депутату Нестору Шуфричу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Суд відправив його під варту на 60 діб, до 13 листопада, без права внесення застави.
Вже 20 вересня Шуфрича відсторонили від керування парламентським комітетом з питань свободи слова.
Водночас, за словами голови ВР Руслана Стефанчука в інтерв'ю «Радіо Свобода», аби скласти мандат, Шуфрич має власноруч написати відповідну заяву. Наразі позбавити депутатських повноважень без його згоди не дає можливості Конституція.
- Читайте також: Поховати чи відродити? Що буде з парламентським комітетом з питань свободи слова після відставки Нестора Шуфрича
Раніше повідомлялось про те, що правоохоронці офіційно оголосили Шуфричу підозру в державній зраді. За даними слідства, нардеп тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви й був завербований ФСБ РФ та завданням якого була координація російської агентури в Україні.
«Одним з основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері. Він систематично поширював наративи Кремля про те, що українська держава нібито штучне утворення, що в України та Росії єдина історія і що українці та росіяни нібито “один народ”. Таким чином Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві», — повідомили в СБУ.
Окрім цього, він поширював інформацію, спрямовану на вираження осуду, применшення авторитету та дискредитацію інститутів української влади, дискредитував діяльність керівників розвідувальних та правоохоронних органів.
Під час обшуків у нардепа вдома в селі Козин на Київщині СБУ знайшла заборонену російську символіку та нагороди.
Як повідомляв «Детектор медіа», у листопаді 2022 року рух «Чесно» закликав зняти Шуфрича з посади голови комітету свободи слова, наголосивши, що такий комітет не може очолювати представник забороненої в країні партії, який досі має право доступу до державної таємниці.
Коментуючи вимогу руху «Чесно» щодо його зняття з посади голови парламентського комітету з питань свободи слова, в інтерв’ю «Детектору медіа» Нестор Шуфрич сказав, що поважає будь-яку позицію і думку громадян. Водночас добровільно йти у відставку з посади і складати мандат народного депутата він не збирається, бо його «обрав народ».
Фото: Ліля Гончарук / Суспільне