Нацрада: Під контролем Росії наразі перебувають 385 українських теле- й радіочастот
Нацрада: Під контролем Росії наразі перебувають 385 українських теле- й радіочастот
Росія намагається ввести новий термін «території з невизначеним (спірним) суверенітетом», аби закріпити за собою право використовувати частоти на тимчасово окупованих українських територіях. Про це повідомив перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль під час конференції ОБСЄ з людського виміру у Варшаві.
За його словами, наразі Росія контролює 385 українських частотних присвоєнь. Мовлення українських компаній на тимчасово окупованих територіях немає.
Валентин Коваль також додав, що через руйнування внаслідок російських обстрілів або ж необхідність залишити захоплені міста 280 українських медіакомпаній припинили роботу. Лише 76 з них вдалося її відновити.
«Буквально позавчора через ракетну атаку припинив роботу передавальний центр у м. Гірнику. З ефіру зникли 18 програм. Зникли на невизначений період, адже це місто розташоване за 13 км від лінії зіткнення. Будівництво нового передавального центру проблематичне», — розповів перший заступник голови Нацради.
Водночас регулятор відновив функціювання інституту представника Національної ради в Криму, аби вивчити стан медіа на окупованому півострові і підготуватися до відновлення контролю та забезпечення демократичних перетворень після його звільнення.
Нагадаємо, за даними розслідування «Репортерів без кордонів», з липня 2022 року теле- і радіопропаганду на окупованих територіях України перебрав під свій контроль росіянин, генеральний директор телеканалу «Санкт-Петербург» Олександр Малькевич, який був близьким соратником загиблого власника ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина. Нова система концентрується довкола трьох місцевих медіа у Мелітополі, Херсоні та Маріуполі, а до роботи через брак місцевих колаборантів залучають кадри з Росії.
У квітні цього року окупанти за участю Малькевича відкрили в тимчасово захопленому Мелітополі представництво Спілки журналістів РФ.
Фото: пресслужба Нацради