Прем’єру фантастичного фільму Дені Вільньова «Дюна: Частина друга» перенесли на 2024 рік через страйк акторів і сценаристів у США
Прем’єру фантастичного фільму Дені Вільньова «Дюна: Частина друга» перенесли на 2024 рік через страйк акторів і сценаристів у США
Прем’єру фантастичного фільму франко-канадського режисера Дені Вільньова «Дюна: Частина друга», яка була запланована на 3 листопада 2023 року в Північній Америці, перенесли на 15 березня 2024 року. Таке рішення компанія Legendary, яка зняла сиквел «Дюни», та її партнер із дистриб’юції Warner Bros. ухвалили через страйк акторів і сценаристів у США, написала «Медуза» із посиланням на повідомлення The Hollywood Reporter.
Актори Тімоті Шаламе та Зендея, які виконали головні ролі в «Дюні», через страйк не можуть брати участь у рекламній кампанії картини, тому, як зауважує Hollywood Reporter, стрічці не вдасться сповна реалізувати свій касовий потенціал.
За словами джерел американського кіновидання, Legendary не могла далі відкладати це рішення, оскільки її партнер-дистриб'ютор збирався запустити рекламну кампанію нової «Дюни» вже на початку вересня.
Співрозмовники Hollywood Reporter висловили сподівання, що перенесення прем'єри на наступний рік дозволить акторам долучитися до рекламної кампанії по всьому світу.
За оцінкою видання, «Дюна: Частина друга» — це найбільший кінопроєкт, на якому позначився поточний страйк американських акторів і сценаристів.
Читайте також:
Нагадаємо, прем’єра першої частини фільму «Дюна» відбулась у 2021 році. Детальніше про цю кінокартину та попередні спроби екранізувати однойменний роман Френка Герберта читайте в публікації журналістки «Детектора медіа» Гали Скляревської.
У червні цього року стало відомо, що на 2 листопада 2023-го запланований вихід другої частини «Дюни» в український прокат.
Гільдія сценаристів США оголосила про проведення страйку на початку травня 2023-го. Він розпочався після безуспішних перемовин сценаристів із низкою найбільших кіностудій і стримінгових платформ про умови переукладання колективного контракту.
До протесту сценаристів у липні долучилася об’єднана профспілка Гільдії кіноакторів та Американської федерації артистів телебачення та радіо, яка також не досягла успіху в перемовинах із найбільшими кінокомпаніями про збільшення зарплат. Крім того, і сценаристи, і актори виступили з вимогою врегулювати використання штучного інтелекту.
У липні організатори американської телевізійної премії «Еммі» оголосили, що відклали проведення 75-ї церемонії вручення нагород, яка була запланована на 18 вересня цього року, через спільний страйк гільдій акторів та сценаристів.
Фото: скриншот