ДБР: До суду направили обвинувальні акти щодо причетних до вбивства активіста Вербицького та журналіста Веремія під час Революції Гідності
ДБР: До суду направили обвинувальні акти щодо причетних до вбивства активіста Вербицького та журналіста Веремія під час Революції Гідності
Державне бюро розслідувань повідомило, що завершило досудове розслідування щодо трьох «тітушок», причетних до вбивства активіста Юрія Вербицького та журналіста В’ячеслава Веремія під час Революції Гідності.
У повідомленні відомства йдеться, що слідчі Бюро зібрали неспростовні докази злочинів трьох «тітушок» під час Революції Гідності у 2013–2014 роках. Їх обвинувачують у вбивстві активіста Юрія Вербицького та журналіста В’ячеслава Веремія. Також їм інкримінують замахи на вбивство інших протестувальників та нанесення їм тілесних ушкоджень.
Один із фігурантів також звинувачується у колабораційній діяльності.
Обвинувальні акти направлено до суду.
За даними правоохоронців, один з обвинувачених є «почесним президентом» Федерації боксу «ДНР» та причетний до створення етнічних військових підрозділів терористів, які зараз воюють проти України. Раніше чоловік був віцепрезидентом Донецької федерації боксу.
Фігурант активно просував в інформаційному просторі наративи країни-агресора. За оперативною інформацією, колаборант причетний до створення етнічної приватної військової компанії, яка сформована в РФ після початку повномасштабного вторгнення.
Двоє інших фігурантів переховуються від українського правосуддя на території Росії.
У межах спеціального досудового розслідування фігурантам інкримінується вчинення кримінальних злочинів, зокрема за статтями про умисне вбивство та колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 115, ч. 6 ст. 111-1 КК України).
Також їм інкримінують замахи на вбивство інших протестувальників, викрадення, катування та нанесення їм тілесних ушкоджень.
Процесуальне керівництво здійснював Офіс генерального прокурора України.
ДБР нагадує, що продовжує системну роботу з розслідування злочинів, учинених під час Революції Гідності. Загалом за результатами роботи слідчих Державного бюро розслідувань за даними епізодами злочинної діяльності до суду скеровано 13 обвинувальних актів щодо 25 цивільних осіб, відносно 18 з яких — за спеціальною (заочною) процедурою.
За підсумками судового розгляду стосовно 5 осіб суди винесли обвинувальні вироки.
Нагадаємо, журналіст газети «Вести» В’ячеслав Веремій був побитий і отримав смертельне вогнепальне поранення в ніч на 19 лютого 2014 року на перехресті вулиць Володимирської та Великої Житомирської в Києві. В’ячеслав помер у лікарні швидкої допомоги.
В'ячеслав Веремій
Слідчі впевнені, що стріляв із вогнепальної зброї в таксі, в якому їхав журналіст, витягував його з машини та бив Павло Бялай. Ще одним нападником, який бив журналіста, виявився 41-річний спортсмен Юрій Крисін. У грудні 2017-го Шевченківський суд Києва дав йому 4 роки умовно. Після цього медійники та правозахисники виступили із заявою, у якій наполягали на повному та об’єктивному дослідженні справи Крисіна. 13 червня 2018 року Апеляційний суд скасував рішення Шевченківського суду, змінивши вирок на 5 років тюрми. Верховний Суд 10 вересня 2019 року підтвердив вирок у вигляд позбавлення волі строком на п’ять років Юрію Крисіну. Суд не задовольнив касаційну скаргу адвокатів Юрія Крисіна, які просили залишити в силі вирок Шевченківського райсуду Києва, яким їхнього підзахисного було засуджено умовно.
Юрій Вербицький
У ніч на 21 січня 2014 року активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького викрали з Олександрівської клінічної лікарні Києва. Після цього потерпілих катували, а потім кинули в лісі. Від завданих травм і переохолодження Юрій Вербицький помер, Ігорю Луценку вдалося врятуватись. Чотирьом особам висунули обвинувачення в участі в складі злочинної групи та викраденні активістів.
Фото: ДБР / фейсбук