Сенат Італії одноголосно визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу
Сенат Італії одноголосно визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу
Сенат Італії 26 липня проголосував за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Резолюцію верхньої палати італійського парламенту.
Резолюцію про визнання Голодомору геноцидом підтримали 130 членів Сенату Італії, проти не висловився жоден, ще чотири утримались під час голосування.
У Резолюції, зокрема, зазначено, що у 1932–1933 роках СРСР на чолі з Йосипом Сталіним «навмисно спровокував голод, який спричинив мільйони смертей, переважно селян та дрібних землевласників».
У документі підкреслюється: «Пам'ять про Голодомор та радянські злочини проти українського народу набуває ще більшого значення сьогодні у світлі російського вторгнення та нової спроби стерти українську національну ідентичність».
Відповідно, ця Резолюція зобов’язує Сенат Італії визнати Голодомор геноцидом з ухваленням будь-якої подальшої ініціативи за погодженням із Палатою депутатів, урядом, європейськими та міжнародними інституціями.
Рішення італійських сенаторів прокоментував голова МЗС України Дмитро Кулеба. Він назвав його важливим кроком, який «відновлює історичну справедливість, вшановує мільйони жертв та застерігає майбутні покоління від злочину геноциду».
Голодомор — штучно створений сталінським репресивним режимом голод у 1932–1933 роках, у добу розквіту колективізації, тобто примусового відбирання приватного майна й організації колективних господарств. У результаті тих подій через відсутність їжі загинули, за різними оцінками, від чотирьох до шести мільйонів українців, переважно у сільській місцевості.
На сьогодні Голодомор визнали геноцидом українського народу парламенти близько трьох десятків країн світу, а також Європарламент.