Ткаченко: УПЦ МП має три дні, щоб покинути Києво-Печерську лавру. Далі — суд

Ткаченко: УПЦ МП має три дні, щоб покинути Києво-Печерську лавру. Далі — суд

6 Червня 2023
3564
6 Червня 2023
16:10

Ткаченко: УПЦ МП має три дні, щоб покинути Києво-Печерську лавру. Далі — суд

3564
Міністерська комісія з приймання-передачі майна закінчила роботу в лаврі і повертає в користування держави 79 об’єктів.
Ткаченко: УПЦ МП має три дні, щоб покинути Києво-Печерську лавру. Далі — суд
Ткаченко: УПЦ МП має три дні, щоб покинути Києво-Печерську лавру. Далі — суд

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики завершила свою роботу з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври. Комісія перевірила та повертає в користування держави 79 об’єктів. Відтепер протягом трьох робочих днів Українська православна церква Московського патріархату повинна звільнити приміщення лаври. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, вчора, 5 червня, комісія МКІП з приймання-передачі державного майна лаври завершила свою роботу та підписала з Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» акт, яким підтвердила передачу державного майна в користування заповіднику.

Міністр повідомив, що заповідник скерував УПЦ МП вимогу негайно звільнити його майно, на що церква має три робочі дні.

«Тепер, після того як Заповідник направив вимогу УПЦ МП про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення Заповіднику його майна, остання має протягом трьох робочих днів з дня їх отримання це зробити. У випадку відмови — буде суд для прийняття відповідного рішення щодо усунення перешкод Заповіднику у користуванні майном», — написав Ткаченко.

За його словами, сьогодні представники монастиря УПЦ МП відмовилися через канцелярію прийняти акт приймання-передачі державного майна. Заповідник відправив усі документи поштою та в електронному форматі.

Ткаченко зазначив, що загалом комісія перевірила та повертає в користування держави 79 об’єктів. За його словами, всі вони перебувають у різних станах.

«УПЦ МП допущено самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Заповідника. З всім цим ще будемо розбиратись», — додав міністр.

Нагадаємо, 10 березня Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» повідомив монастирю УПЦ МП, що з 29 березня 2023 року розриває договір (від 19 липня 2013 року) про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном на території заповідника, що є власністю держави. У попередженні йшлося про вимогу до монахів звільнити будівлі на вулиці Лаврській, 11 і Лаврській, 15 у Києві.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що ченці й служителі УПЦ МП повинні наприкінці березня покинути всі приміщення Києво-Печерської лаври.

Однак УПЦ МП відмовилася, заявивши, що юридичних підстав на виселення нібито немає. 

30 березня представники УПЦ МП провели в лаврі богослужіння, яке транслювалося у прямому етері в соцмережах. Митрополит УПЦ МП Павло поводився агресивно, погрожував побити палицею журналістів та штовхнув кореспондентку «Еспресо». Водночас, священник УПЦ МП на території лаври штовхнув журналістку Суспільного, коли вона намагалася поставити запитання митрополиту Павлу, та зірвав кріплення на камері оператора.  

Міністерство культури та інформаційної політики звернулось до поліції через перешкоджання роботі комісії з приймання та передачі державного майна Національного заповідника.

30 березня господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП до заповідника «Києво-Печерська лавра» щодо недійсності одностороннього розірвання договору про оренду лаври.

Фото: Getty Images Europe

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3564
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду