Автору петиції про звільнення міністра Ткаченка повідомили від уряду, що петиція не набрала 25 тис. голосів
Автору петиції про звільнення міністра Ткаченка повідомили від уряду, що петиція не набрала 25 тис. голосів
Юрій Шиян, автор петиції, у якій прем’єр-міністра Дениса Шмигаля закликають підготувати подання до Верховної Ради про звільнення міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, повідомив, що отримав начебто від уряду лист, де йшлося, що петиція «у визначений термін не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку». Про це пише ZN.ua.
При цьому дані з сайту Кабміну демонструють наявність більше ніж 25 тисяч підписів під цією петицією. Також вказується, що для збору підписів ще залишилося два дні — процедура завершується 5 червня.
«Оскільки вона (петиція. — Ред.) не відповідає вимогам до письмового або усного звернення, то з порушеного питання Ви можете надіслати звернення до органу державної влади або посадової особи, до повноважень яких належить його розгляд, оформивши та подавши звернення відповідно до вимог статті 5 Закону України “Про звернення громадян”», — йшлося в листі, який отримав автор петиції.
У телеграм-каналі руху УБН, який називає Юрія Шияна своїм учасником, потрактували це повідомлення як відмову в уряді розглядати вимогу, яка сформульована в петиції.
На сторінці Кабінету Міністрів України у твіттері підтвердили, що автор петиції отримав такого листа, але пояснили його відправку технічним збоєм.
«Збір підписів на петицію про звільнення Олександра Ткаченка з поста міністра триває. Повідомлення автору, що петиція не набрала голосів, є виключно наслідком логічної помилки в старій системі петицій. Ця помилка ніяк не впливає на подальше опрацювання петиції», — йдеться в повідомленні уряду.
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав про те, що петиція про вимогу звільнення міністра Ткаченка, яку 7 березня на сайті Кабміну зареєстрував Юрій Шиян, днями набрала необхідні 25 тисяч підписів. Тепер її мають розглянути в уряді і дати відповідь автору ініціативи.
Олександра Ткаченка призначили міністром культури та інформаційної політики України 4 червня 2020 року.
11 листопада 2021 року Ткаченко офіційно повідомляв, що написав заяву на звільнення з посади міністра культури та інформаційної політики. Причиною відставки він називав рішення Кабміну щодо виокремлення Держкіно зі складу МКІП та бюджет на культуру у 2022 році. Згодом Олександр Ткаченко зазначив, що не передумав іти у відставку, але «веде переговори», однак врешті залишився на посаді.
У 2008–2019 роках Олександр Ткаченко очолював «1+1 media». У 2019 році склав повноваження очільника медіагрупи, адже був обраний депутатом Верховної Ради за списком партії «Слуга народу».
Фото: Олексій Темченко