Путін заявив, що «України ніколи не існувало», дивлячись на 400-річну мапу з великим написом «Україна, земля козаків»
Путін заявив, що «України ніколи не існувало», дивлячись на 400-річну мапу з великим написом «Україна, земля козаків»
Президент Росії Володимир Путін вкотре заявив, начебто «України історично ніколи не існувало». При цьому він оглядав історичну мапу 17-го століття, яку йому приніс голова Конституційного суду РФ Валерій Зорькін і на якій вказано: «Україна, або земля козаків».
23 травня президент Росії Володимир Путін зустрівся з головою Конституційного суду РФ Валерієм Зорькіним. Той приніс йому французьку мапу 17-го століття та заявив, що на ній не позначено Україну.
В опублікованому Кремлем відеоролику показано, як Зорькін з Путіним разом почали розглядати мапу та приговорювати, начебто «жодної України не було в історії людства».
При цьому на мапі, яку розглядали Путін та Зорькін, насправді Україна позначена.
Це карта, яку склав у середині 17-го століття французький картограф Ґійом Сансон. Військовий оглядач Ігаль Левін зауважив, що ця мапа розміщена у вільному доступі у французькій онлайн-бібліотеці Gallica.
На мапі, поряд із позначеннями регіонів Волині та Поділля міститься широкий напис: «Vkraine ou Pays des Cosaques» (Україна, або земля козаків), який покриває собою більш-менш територію сучасної Центральної України. Україна на ній є частиною Речі Посполитої, разом з територіями Польщі, Литви та Білорусі.
При цьому Кримський півострів і територія Південної України позначені окремою державою, а на самій території Криму міститься напис «Crimski tatares du Crim» (Кримські татари Криму), а на материковій частині півдня України — «Petite Tartaria» (Мала Татарія).
Нагадаємо, раніше Державний архів Швеції виклав у мережу матеріали з політичної історії України, зокрема дипломатичні документи й листування між Козацькою державою та Шведською імперією 17–18 століття, а також деякі унікальні та цінні карти. На сайті архіву заявили, що опубліковане листування між Козацькою державою та Шведською імперією свідчать про тогочасну боротьбу України за волю та про Україну як націю.