Антон Дробович: Україні потрібна інфраструктура пам'яті

Антон Дробович: Україні потрібна інфраструктура пам'яті

22 Травня 2023
1100
22 Травня 2023
20:44

Антон Дробович: Україні потрібна інфраструктура пам'яті

1100
За словами очільника Інституту нацпам'яті, частина цієї інфраструктури стосується фіксації пам'яті про видатних постатей минулого, приклад яких матиме визначальне значення для майбутніх поколінь.
Антон Дробович: Україні потрібна інфраструктура пам'яті
Антон Дробович: Україні потрібна інфраструктура пам'яті

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович під час тематичної зустрічі, присвяченої Дню героїв, висловив думку, що в Україні необхідно створити інфраструктуру пам'яті. Про це повідомив кореспондент «Укрінформу».

«Усі великі країни, у яких тяглі традиції, по 1000 років, які цінують свої державні інституції, цінують своїх діячів минулого, у них усіх існують свої місця, які зберігають пам'ять про важливі події і важливі постаті: Пантеон героїв, цвинтарі, собори, пам'ятники, великі площі, названі на честь видатних людей.

Ця інфраструктура пам'яті допомагає відчувати наступним поколінням реальність цих героїв... Зараз в Україні неймовірний попит на ці речі. Нам потрібна ця інфраструктура пам'яті, і частина цієї інфраструктури стосується фіксації пам'яті про видатних постатей минулого», — зазначив Дробович.

За його словами, саме приклад історичних діячів матиме визначальне значення для майбутніх поколінь.

«Переважна більшість тих, хто зараз воює в Україні, дійсно була перед великим вибором в лютому 2022 року. Багато в чому країна була не готова до такої атаки. Власне, весь світ не був готовий до такого рівня агресії. І багато українців інтуїтивно, раціонально, з різних мотивів зробили цей крок... Я вважаю, що тут вистрілила тисячолітня пам'ять про видатних постатей. Нам просто пощастило, що це спрацювало так. Але може не пощастити наступного разу. Тому ми маємо берегти цю пам'ять», — наголосив голова Інституту нацпам'яті.

Нагадаємо, за результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України, більше двох третин опитаних українців (68%) вказали, що російсько-українська війна змінила їхнє ставлення до історії України. Вони стали більше цікавитися історією, зокрема 69% зазначили, що їхній інтерес до історії зріс протягом останнього року. 

Щодо питання державної історичної політики, то абсолютна більшість (85%) опитаних вважають потрібною державну політику у сфері історичної пам'яті.

При цьому на думку незначної більшості (55%) держава недостатньо займається історичною пам'яттю. 31% вважають, що держава працює достатньо, а 8% кажуть, що держава надмірно втручається в питання історії.

Результати опитування КМІС також свідчать про те, що українці в абсолютній більшості позитивно оцінюють національних історичних діячів та негативно — російських і радянських, а історично найближчим народом вважають поляків. Таке ставлення характерне для всіх регіонів країни з незначними відмінностями.

Фото: Антон Дробович / фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1100
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду