Прокуратура Білорусі запросила 10 років колонії для Романа Протасевича
Прокуратура Білорусі запросила 10 років колонії для Романа Протасевича
У п'ятницю, 21 квітня, прокуратура Білорусі запросила 10 років колонії суворого режиму для колишнього головного редактора телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича. Про це повідомляє «Наша Ніва».
Водночас, засновнику Nexta Степану Путилу прокуратура просить призначити 20 років позбавлення волі, а ще одному фігуранту справи, Яну Рудику, — 19 років позбавлення волі. Путило та Рудика судять заочно, оскільки вони зараз за межами Білорусі. Суд у справі Nexta розпочався у відкритому режимі 16 лютого.
Опозиційного журналіста Романа Протасевича та його подругу Софію Сапегу силовики затримали 23 травня 2021 року в аеропорту Мінська. Літак, на якому Сапега та Протасевич повертались з Афін до Вільнюса, був примусово посаджений ВПС Білорусі в мінському аеропорту.
Влада Білорусі завела проти Протасевича справи за статтями про організацію масових заворушень у Мінську і розпалювання соціальної ворожнечі до представників влади та міліції. Його підозрюють також у розголошенні держтаємниці та «образі президента».
У 2021 році білоруська пропаганда записала з Протасевичем низку відео, під час яких він «зізнавався» в організації несанкціонованих акцій протесту в 2020 році. Щирість заяв Протасевича можна поставити під сумнів. Його батьки припускали, що опозиціонера катували у СІЗО.
У січні 2022 року Протасевич повідомив, що його відпустили з-під домашнього арешту і що він співпрацюватиме з провладною організацією.
13 квітня 2023 року білоруська прокуратура висунула Протасевичу нове, більш тяжке звинувачення — у повторному керівництві «екстремістським формуванням». Йдеться про адміністрування телеграм-каналу «Беларусь головного мозга».
У травні 2022 року Софію Сапегу у Білорусі засудили до шести років колонії за нібито адміністрування опозиційного телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі». У квітні 2023 року влада Білорусі запустила процедуру передачі Софії Сапеги до Росії, адже вона є громадянкою цієї країни.
Архівне фото: «Радіо Свобода»