Ткаченко: Люди вмикають спільний телемарафон, зокрема, аби перевірити достовірність новин у Telegram
Ткаченко: Люди вмикають спільний телемарафон, зокрема, аби перевірити достовірність новин у Telegram
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що для того, аби перевірити інформацію з Telegram-каналів, українці спершу вмикають спільний телемарафон. Про це він сказав в ефірі «Єдиних новин».
«Це джерело інформації, зокрема, для верифікації того, що насправді відбувається. Бо коли люди читають неперевірену інформацію в Telegram, перше, що вони роблять для того, аби переконатися в достовірності, це вмикають марафон. Під час війни це надзвичайно важливий аспект», — зазначив Ткаченко.
За його словами, попри те, що інтерес глядачів до спільного марафону «трохи згасає», показники охоплення залишаються високими, адже за ним також стежать в онлайн-форматі.
«На початку війни всі дивилися телемарафон, ні в кого не було запитань, адже всім було зрозуміло, що це першоджерело для отримання верифікованої інформації про війну з Росією. Але згодом, безперечно, інтерес публіки трохи згасає. Тим не менш, частка тих людей, хто знає про марафон сягає 95%, частка тих, хто йому довіряє, — 75%, а тих, хто дивиться його час від часу, — 40%. Це все ж таки великі цифри», — сказав міністр.
Окрім цього, Ткаченко додав, що держава інвестуватиме в аудіовізуальний контент, адже розуміє, що телебачення втрачає рекламні доходи.
«Тому цього року держава зробить перший крок, і ми дуже заохочуємо наших західних партнерів інвестувати саме в аудіовізуальний контент», — зазначив міністр.
Раніше Олександр Ткаченко казав, що частка телемарафону «Єдині новини» тримається на рівні 13-15% переглядів, оскільки в цілому перегляд телебачення падає. Однак за соціологічними опитуваннями, які проводить НСТУ, рівень довіри до марафону серед глядачів «не просто не падає, а досить високий».
Він також повідомляв, що канали, які працюють в єдиному телемарафоні, найближчим часом отримають підтримку від держави.
Нагадаємо, телемарафон «Єдині новини» працює з перших днів повномасштабної війни. На початку у виробництві цього загальнонаціонального інформаційного проєкту брали участь чотири комерційні медіагрупи («1+1 media», StarLight Media, «Інтер» і «Україна»), а також державний телеканал «Рада» і Суспільне. Після того, як Рінат Ахметов закрив свій медіабізнес і з пулу виробників вийшов канал «Україна», до створення «Єдиних новин» долучилася команда колишніх працівників «України» під брендом «Ми — Україна».
Нещодавно заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що поки триває війна, телеканали не будуть скасовувати своєї участі у створенні спільного загальнонаціонального марафону.
За даними дослідження USAID-Internews, станом на листопад 2022-го телемарафон «Єдині новини» дивились 32% українців, і майже всі вони довіряли інформації телемарафону.
Фото: Олександр Ткаченко/Facebook