Мінкульт виключив пам'ятники Чкалову та Ватутіну в Києві з числа пам’яток. Демонтаж першого вже почався (ВІДЕО)
Мінкульт виключив пам'ятники Чкалову та Ватутіну в Києві з числа пам’яток. Демонтаж першого вже почався (ВІДЕО)
Міністерство культури та інформаційної політики виключило пам'ятники російському льотчику Валерію Чкалову та радянському генералу Миколі Ватутіну у Києві з державного реєстру нерухомих пам’яток України. Пам’ятник Чкалову вже почали демонтувати.
Про рішення щодо пам’ятників пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики повідомила напередодні, 7 лютого.
«У МКІП визнали такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, об’єкти культурної спадщини: Пам’ятник генералу армії Ватутіну М. Ф., який розташований у Маріїнському парку Києва; Пам’ятник Чкалову В. П., розташований по вул. Олеся Гончара у м. Києві», — йдеться у повідомленні.
Відповідний наказ підписав міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
В міністерстві додали, що тепер влада Києва «точно має виключити ці пам'ятники з Переліку щойно виявлених об'єктів, демонтувати й перенести монументи».
Київські телеграм-канали повідомляють, що пам’ятник Чкалову на вулиці Гончара уже почали демонтувати, та опублікували відповідні відео.
Водночас депутатка Київської міськради Аліна Михайлова повідомила, що пам’ятник Чкалову наразі ще не демонтують.
«Сьогодні прийшли комунальники, трохи поцупали постамент, обнесли парканчиком і поставили папірчик, що він буде незабаром демонтований. Сьогодні робоча група має дати доручення Департаменту благоустрою на демонтаж. Але в будь-якому разі це питання найближчого часу», — написала вона.
Як писав «ДМ», ще в листопаді член Ради з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації Олесь Доній повідомляв, що у Києві демонтують пам'ятники більшовицькому ватажку Миколі Щорсу на бульварі Тараса Шевченка та радянському воєначальнику Миколі Ватутіну в Маріїнському парку.
У грудні Міністерство культури та інформаційної політики запропонувало внести зміни до закону України «Про охорону культурної спадщини», які дозволять вилучати з переліку спадщини об'єкти, котрі вважатимуться символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.
Фото: Анатолій Сірик / Телеграф