СБУ проводить обшуки в монастирях і храмах УПЦ МП на Хмельниччині

СБУ проводить обшуки в монастирях і храмах УПЦ МП на Хмельниччині

29 Грудня 2022
1517
29 Грудня 2022
10:50

СБУ проводить обшуки в монастирях і храмах УПЦ МП на Хмельниччині

1517
Слідчі оглядають територію та приміщення. Шукають тих, хто може бути причетний до діяльності проти України.
СБУ проводить обшуки в монастирях і храмах УПЦ МП на Хмельниччині
СБУ проводить обшуки в монастирях і храмах УПЦ МП на Хмельниччині

Служба безпеки України проводить обшуки на об’єктах УПЦ МП у Хмельницькій області. Слідчі перевіряють сім монастирів, храмів та соборів. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Йдеться про такі об'єкти:

  • Єпархіальне управління Шепетівської єпархії УПЦ та Свято-Михайлівський  кафедральний собор (м. Шепетівка);
  • Різдво-Богородичний чоловічий монастир (с. Городище Шепетівського р-ну);
  • Жіночий монастир святої праведної Анни (м. Славута);
  • Храм Свято-Різдво-Богородичної парафії (м. Славута);
  • Храм Святих мучениць Віри, Надії, Любові і Софії  (м. Шепетівка);
  • Собор ікони Божої Матері «Неопалима Купина» (м. Нетішин);
  • Свято-Воскресенський храм (смт. Віньківці).

Разом із представниками церкви правоохоронці оглядають територію та приміщення. Шукають тих, хто може бути причетний до діяльності проти України.

Слідчі проводять обшуки для того, щоб завадити використанню об’єктів УПЦ МП як осередків «русского мира» та убезпечити населення від провокацій і терористичних актів. 

Раніше правоохоронці навідувалися на об'єкти УПЦ МП у Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській, Миколаївській, Сумській, Львівській, Житомирській та Херсонській областях. Слідчі знайшли в єпархіях російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку забороненої партії «ОПЗЖ» і «методички» патріарха РПЦ Кирила щодо поширення ворожої пропаганди через вірян.

11 грудня сім священників УПЦ МП потрапили під санкції Ради національної безпеки й оборони. Раніше президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти 10 представників церкви.

9 грудня парламентський комітет підтримав законопроєкт щодо заборони в Україні УПЦ МП. У пояснювальній записці до документу зазначають, що дії російської церкви «мають не релігійний, а політичний характер».

27 грудня Конституційний суд визнав конституційним закон, який зобов'язує УПЦ МП вказати у назві, що вона «російська». Закон №5309 ухвалили у грудні 2018 року. Він передбачає, що релігійна організація, чий центр управління розташований в країні, визнаній агресором, зобов'язана вказувати це у своїй назві. Відповідні зміни також потрібно внести до статуту організації. При цьому дозволяється після повної назви церкви із зазначенням центру управління додавати «в Україні».

УПЦ МП відмовляється змінювати назву після рішення КСУ.

Фото: СБУ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1517
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду