Amnesty International звинуватила Росію у злочинах проти людяності

Amnesty International звинуватила Росію у злочинах проти людяності

11 Листопада 2022
1433
11 Листопада 2022
15:28

Amnesty International звинуватила Росію у злочинах проти людяності

1433
Правозахисна організація провела інтерв’ю з 88 цивільними громадянами України. Більшість з них були змушені залишити свої домівки після російської окупації.
Amnesty International звинуватила Росію у злочинах проти людяності
Amnesty International звинуватила Росію у злочинах проти людяності

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International звинуватила Росію у злочинах проти людяності. Про це йдеться у доповіді організації про примусове вивезення і депортацію цивільного населення з окупованих територій України.

Amnesty International провела інтерв’ю з 88 людьми. Більшість із них – цивільні з Маріуполя, а також із Харківської, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Організація зібрала докази того, як російські та контрольовані РФ силовики не залишали багатьом цивільним іншого вибору, окрім як виїзду до Росії або на окуповані українські території.

У доповіді також задокументовані правопорушення окупантів під час насильницької процедури перевірки цивільних, так званої фільтрації, коли люди ставали жертвами воєнних злочинів, протиправного утримання, тортур чи інших форм жорстокого поводження.

Російська армія катувала цивільних, наголошують правозахисники. Деяких довільно затримували, били, застосовували електрошок та погрожували стратою. Іншим відмовляли в їжі та воді. Багатьох утримували в небезпечних умовах і переповнених камерах.

В окремих випадках дітей без супроводу, людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які вже встигли дістатися відносно безпечних місць, вишукували та скеровували до окупованих Росією частин Донеччини.

Депортацію мирних мешканців з окупованих територій необхідно кваліфікувати і розслідувати як злочин проти людяності, наголосила генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар.

«Всім, хто зазнав насильницького переміщення і досі незаконно перебуває під вартою, необхідно дозволити виїхати з Росії. Усі винні у скоєнні цих злочинів мають бути притягнуті до відповідальності. Діти, які утримуються в Росії, мають возз'єднатися зі своїми сім'ями, необхідно забезпечити їхнє повернення до районів, підконтрольних українському уряду», – заявила вона.

Нагадаємо, 4 серпня Amnesty International поширила звіт, у якому стверджувала, що українські військові начебто «створюють бази» у житлових районах, школах та лікарнях і в такий спосіб наражають цивільне населення на небезпеку.

У відповідь на це президент Володимир Зеленський заявив, що організація перекладає відповідальність з агресора на жертву.

Міністр оборони Олексій Резніков наголосив, що спроби навіть побіжно урівняти неспровоковану російську агресію та український самозахист є свідченням втрати адекватності і способом знищити свій авторитет.

Звіт АІ коментували міжнародні ЗМІ, блогери та всі, хто підтримує ЗСУ. Британська The Times вийшла із заголовком «Позиція The Times щодо звіту Amnesty International про Україну: путінські пропагандисти».

У відповідь на критику організації Аньєс Калламар заявила, що Amnesty International стоїть «на боці всіх жертв», а її позиція є «неупередженою».

Очільниця «Amnesty International Україна» Оксана Покальчук звільнилася з організації. Вона заявила, що представники українського офісу зробили все, щоб доповідь AI зі звинуваченнями на адресу Збройних сил не оприлюднювали.

Співзасновник шведської Amnesty, письменник Пер Вестберг теж оголосив, що залишає організацію через доповідь Amnesty International зі звинуваченнями на адресу ЗСУ.

Фото: AI

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1433
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду