Зеленський відповів на петицію про заборону надання громадянства Невзорову
Зеленський відповів на петицію про заборону надання громадянства Невзорову
Президент Володимир Зеленський відповів на петицію про заборону надання громадянства України російському журналісту, ексдепутату Державної думи Росії Олександру Невзорову, яка набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.
Петиція «Заборона надання громадянства поплічнику путіна Невзорову О. Г.» створена 8 червня 2022 року, її автор: Шевченко Євгенія Володимирівна. Відповідь президента опублікована 12 жовтня.
Зеленський зазначив, що, згідно з Конституцією України, президент ухвалює рішення про прийняття до громадянства або його припинення, а підстави й порядок надання громадянства розглядаються органами державної влади.
Зокрема, громадянство України не надають людині, яка скоїла злочин проти людства чи вчиняла геноцид; засуджена в Україні за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину (до погашення або зняття судимості) з урахуванням рівня загрози для національної безпеки держави; вчинила на території іншої держави діяння, яке визнано законодавством України тяжким або особливо тяжким злочином.
Президент наголосив, що визначені законом підстави й порядок набуття та припинення громадянства України є загальними для всіх фізичних осіб.
Водночас Зеленський зазначив, що органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі в межах повноважень. Президент пообіцяв поінформувати про результати розгляду порушених питань автора електронної петиції.
Читайте також:
- Радянський білогвардієць Невзоров
- Невзоров заявив, що історія з наданням йому громадянства є «точним розрахунком Зеленського»
3 червня Олександр Невзоров розповів у своєму телеграм-каналі, що отримав громадянство України. 22 червня Невзоров продемонстрував два українські закордонні паспорти – ймовірно, натякаючи, що вони належать йому та його дружині.
Однак на сайті президента України відповідного указу не було.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак висловив думку про те, що Україні треба шукати різні варіанти, як використати «хороших росіян» для боротьби з російською пропагандою. На думку Єрмака, таких людей варто використовувати як медійну зброю.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що відмовлятися від співпраці з «хорошими росіянами» – це недалекоглядно, але кожен випадок потрібно розглядати окремо.
Радник голови ОП Михайло Подоляк вважає, що дискусія довкола надання громадянства російському журналісту Олександру Невзорову створена штучно.
Скриншот відео: Офіс президента України