Масові вбивства та військові злочини Росії в Україні нагадують геноцид у Сребрениці — Єврокомісія
Масові вбивства та військові злочини Росії в Україні нагадують геноцид у Сребрениці — Єврокомісія
Вшановуючи жертв геноциду у Сребрениці, що був 27 років тому, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель та єврокомісар Олівер Варгеї нагадали про жорстоку війну в Україні.
У своїй спільній заяві представники Єврокомісії провели паралель між трагічними подіями у Боснії та Герцоговині та злочинами росіян проти українців:
«27-й рік ми вшановуємо пам’ять усіх жертв геноциду в Сребрениці та тих, хто досі вважається зниклими безвісти. Ми єдині у скорботі з їхніми рідними та друзями, які пережили геноцид.
Однак і по цей день ми не можемо сприймати мир як належне. Невиправдана та неспровокована агресія Росії проти України повернула на наш континент жорстоку війну.
Масові вбивства та військові злочини, які ми бачимо в Україні, повертають яскраві спогади про тих, хто став свідками війни на Західних Балканах у 1990-х роках.
Наш обов’язок, як ніколи, пам’ятати про геноцид у Сребрениці як частину нашої спільної європейської історії».
Також чиновники нагадали про відповідальність, яку несе Європа: «Європа не забула про те, що сталося в Сребрениці, і про нашу власну відповідальність за неспроможність запобігти геноциду та зупинити його. У Сребрениці Європа зазнала невдачі, і ми глянули в очі нашій ганьбі».
Нагадаємо, Сребрениця ввійшла в історію як територія масового вбивства мусульманських чоловіків і хлопчиків. За даними Міжнародного трибуналу Югославії, загинуло 7 000 - 8000 осіб. Босняків-мусульман убивали в 1995 році солдати Армії Республіки Сербської під командуванням генерала Ратко Младича.
В Україні, починаючи з 24 лютого, зафіксовано близько 10,5 тисяч смертей від рук російських окупантів. Про це свідчать дані організації Acled, яка в Україні підраховує окремі випадки насильства, такі як збройні зіткнення чи авіаудари, і їхні місця, після підтвердження місцевими ЗМІ та партнерськими організаціями.
З них BBC News ідентифікувала близько 3600 загиблих серед цивільного населення станом на середину червня, тоді як ООН підтвердила близько 4700 загиблих під час конфлікту до кінця червня.
Дані Acled включають лише смерті, пов'язані з підтвердженою конкретною подією, і не включають ті, що трапилися безпосередньо внаслідок війни, але з інших причин, таких як голод чи відсутність медичної допомоги.
Фото меморіалу у Поточарі, Боснія, з Вікіпедії