Від участі Росії звільнено «Єврімаж», «Обсерваторію з викладання історії в Європі» та інші напрямки співпраці з Радою Європи
Від участі Росії звільнено «Єврімаж», «Обсерваторію з викладання історії в Європі» та інші напрямки співпраці з Радою Європи
Росія припинила участь у низці часткових та розширених часткових угод Ради Європи. Про це з посиланням на ухвалу за підписом прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна повідомляє російська служба «Радіо Свобода».
Серед скасованих угод членство в «Єврімаж», участь у «Європейські аудіовізуальній обсерваторії», участь у «Венеціанській комісії», участь у «Обсерваторії з викладання історії у Європі».
Повний перелік груп і угод, що лишилися вільними від участі РФ:
- Група з міжнародного співробітництва з наркотиків та залежностей («Група Помпіду», колишня назва «Група зі співробітництва у боротьбі зі зловживанням наркотиками та їхнім незаконним обігом»).
- Часткова угода 1990 року, що започатковує Європейську комісію за демократію через право («Венеціанську комісію».
- Часткова відкрита угода Ради Європи щодо прогнозування, запобігання та надання допомоги у разі стихійних лих та технологічних катастроф. Європейський фонд підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт («Єврімаж»).
- «Європейська аудіовізуальна обсерваторія»; Розширена часткова угода щодо спорту Ради Європи.
- Розширена часткова угода про культурні маршрути Ради Європи.
- Розширена часткова угода Ради Європи «Обсерваторія з викладання історії у Європі».
Також втратили чинність 14 відповідних актів та положень російського уряду.
Нагадаємо, Комітет міністрів Ради Європи призупинив право Російської Федерації бути представленою у Комітеті міністрів та у Парламентській асамблеї ще 25 лютого 2022 року, на наступний день після початку війни в Україні.
16 березня Комітет міністрів Ради Європи теж прийняв рішення виключити Росію з організації. Рада Європи засудила агресію Росії проти України, яка стала серйозним порушенням зобов'язань Москви за статтею 3 Статуту Ради Європи. Після рішення Комітету російський прапор було знято з флагштока перед будівлею Ради Європи.
РФ припинила дотримуватись Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод.
Фото з сайту Ради Європи