Наріману Джелялу призначили державну стипендію імені Левка Лукʼяненка
Наріману Джелялу призначили державну стипендію імені Левка Лукʼяненка
Президент України Володимир Зеленський призначив державну стипендію імені Левка Лукʼяненка першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу журналісту та активісту Наріману Джелялу.
Подання на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України про призначення цієї стипендії робило Представництво президента України в АР Крим. Воно нагадує, що Наріман Джелял висвітлював злочини Росії в Криму з перших днів окупації.
«Саме через вісім років боротьби й підтримку свого народу у тимчасово окупованому Криму, висвітлення злочинів, свободу слова та боротьбу за права людини, а також участь в установчому саміті Кримської платформи Наріман Джелял був незаконно затриманий та ув'язнений російською федерацією.
Незаконне утримання та катування Нарімана Джеляла триває вже майже 9 місяців. Його тримають у так званому спецблоку для особливо небезпечних арештантів й було навіть відмовлено у відвідуванні поховання власного батька, 28 березня 2022 року», – зазначили в представництві.
Стипендія імені Левка Лукʼяненка призначається на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення.
Так званий «суд» в окупованому Криму ухвалив тримати Джеляла під вартою щонайменше до 26 липня 2022 року.
- Читайте також: Верховна Рада офіційно засудила затримання кримських татар, у тому числі журналіста Джеляла
Нагадаємо, 4 вересня 2021 року представники окупаційної влади в Криму провели обшуки і затримали п’ятьох людей, зокрема Нарімана Джеляла, в межах справи про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне.
6 вересня 2021-го підконтрольний Кремлю «суд» ухвалив рішення про арешт затриманих. Джелялу за цією справою загрожує до 20 років позбавлення волі.
Фігурантів справи звинувачують у п. «а», «б» ч. 2 ст. 281 (вчинення диверсії організованою групою, що спричинило заподіяння значної майнової шкоди), ч. 4 ст. 222.1 (незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, скоєні організованою групою), ч. 3 ст. 226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, скоєний організованою групою) КК РФ.
Незадовго до затримання, 23 серпня, Наріман Джелял перебував у Києві на саміті «Кримської платформи». Влада України пов’язує затримання Джеляла, а також інших кримськотатарських активістів із помстою РФ за проведення цього міжнародного саміту, спрямованого на пошуки шляху деокупації Криму.
За словами адвоката, Росія тримає Джеляла у найжорсткішій ізоляції від зовнішнього світу.
Фото: kanaldom.tv