Ухвалено постанову про роботу Парламенту в умовах надзвичайного стану

Ухвалено постанову про роботу Парламенту в умовах надзвичайного стану

23 Лютого 2022
4585
23 Лютого 2022
20:00

Ухвалено постанову про роботу Парламенту в умовах надзвичайного стану

4585
Введення надзвичайного стану розглянуть після доопрацювання постанови.
Ухвалено постанову про роботу Парламенту в умовах надзвичайного стану
Ухвалено постанову про роботу Парламенту в умовах надзвичайного стану

Парламент 23 лютого затвердив постанову № 7105 про організацію роботи Верховної Ради в умовах надзвичайного або військового стану.

Згідно документа, на період дії надзвичайного та/або воєнного стану організація роботи Верховної Ради, її органів та посадових осіб здійснюється з урахуванням таких особливостей:

  • робота парламенту здійснюється у режимі пленарних засідань, роботи в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах);
  • у час, коли відповідно до календарного плану проведення сьомої сесії Верховної Ради ІХ скликання проведення пленарних засідань Верховної Ради не передбачено, пленарні засідання парламенту проводяться за пропозицією Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп);
  • засідання Погоджувальної ради скликаються Головою Верховної Ради (Першим заступником чи заступником Голови парламенту, який виконує його обов’язки) за потреби.

Введення надзвичайного стану розглянуть після доопрацювання постанови.

Раніше цього ж дня Рада національної безпеки та оборони України ухвалила введення надзвичайного стану по всій території України, крім Донецької та Луганської областей, де діє окремий правовий режим.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, надзвичайний стан «не відобразиться радикально» на житті українців. Посилення чи послаблення обмежень в рамках режиму надзвичайного стану будуть запроваджувати регіональні штаби за участю представників державної та місцевої влади і військових.

«Що це може бути: посилення охорони громадського порядку та об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства. Це може бути певне обмеження руху транспорту. Це може бути додатковий огляд транспорту, перевірка тих чи інших документів у фізичних осіб. Тобто це питання, які є превентивними для того, щоб в країні зберігався спокій, працювала економіка», — оголосив Данілов.

Крім того, народний депутат Олексій Гончаренко опублікував проєкт указу президента України щодо введення надзвичайного стану. У ньому, зокрема, йдеться про заборону:

  • масових заходів;
  • виготовлення та розповсюдження інформаційних матеріалів, що можуть дестабілізувати обстановку;
  • регулювання роботи цивільних теле- та радіоцентрів, заборона роботи аматорських радіопередавальних засобів і радіовипромінювальних пристроїв особистого та колективного користування;
  • особливі правила користування зв'язком та передачі інформації через комп'ютерні мережі;
  • порушення у порядку, визначеному Конституцією і законами України, питання про заборону діяльності політичних партій, громадських організацій в інтересах національної безпеки та громадського порядку.

Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада звернулася до РНБО із пропозицією запровадити на десять років санкції проти депутатів Держдуми Росії, російських політиків та чиновників, причетних до визнання суб'єктності окупованих територій Донбасу.

21 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін під час звернення до росіян визнав «незалежність» окупованих територій Донбасу.

Після цього ватажки бойовиків Денис Пушилін та Леонід Пасічник підписали «договори» з Росією про дружбу та співпрацю. Пізніше Держдума Росії та Рада Федерації одноголосно схвалили ці «договори».  

Також Путін доручив Міноборони Росії офіційно ввести війська на окуповані території Донецької і Луганської області України для «підтримання миру».

Президент США Джо Байден назвав рішення Путіна «початком російського вторгнення» і оголосив про запровадження санкцій проти російського суверенного боргу, двох банків та олігархів. Також санкції запровадили ЄС, Австралія, Японія та Канада.

Фото: телеграм-канал Верховної Ради 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4585
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду