Адвокат «Схем»: Слідство досі не долучило до справи про напад в «Укрексімбанку» оригінали доказів

Адвокат «Схем»: Слідство досі не долучило до справи про напад в «Укрексімбанку» оригінали доказів

17 Лютого 2022
1383
17 Лютого 2022
12:24

Адвокат «Схем»: Слідство досі не долучило до справи про напад в «Укрексімбанку» оригінали доказів

1383
На думку захисника, через численні порушення під час досудового слідства виникає питання, чи можливо взагалі довести провину обвинувачених у судовому порядку.
Адвокат «Схем»: Слідство досі не долучило до справи про напад в «Укрексімбанку» оригінали доказів
Адвокат «Схем»: Слідство досі не долучило до справи про напад в «Укрексімбанку» оригінали доказів

У Голосіївському районному суді Києва 16 лютого відбулось чергове засідання у справі про напад на знімальну групу проєкту «Схеми: корупція в деталях» в приміщенні державного «Укрексімбанку». Про це журналісти повідомили у фесбуці.

За їхніми словами, суд залучив до справи три томи матеріалів. При цьому адвокати обвинувачених колишніх працівників банку подали клопотання про визнання низки зібраних доказів «недопустими» та «неналежними», вказуючи на процесуальні порушення та неточності.

На думку адвоката потерпілих Анатолія Попова, через численні порушення в досудовому слідстві з'являється питання, чи можливо взагалі довести провину обвинувачених у судовому порядку.

Захисник журналістів нагадав, що серед матеріалів від прокуратури досі немає ключових доказів – оригіналів відеозаписів, які було зроблено під час та після нападу на журналістів у кабінеті колишнього голови правління банку. Водночас Анатолій Попов висловив сподівання, що суд дозволить долучити ці матеріали до справи на наступних засіданнях. Цього разу відповідне клопотання суддя не розглядав.

Розгляд справи по суті має продовжитися 28 лютого.

Як писав «Детектор медіа», 4 жовтня 2021 року під час запису інтерв’ю стався конфлікт між керівником «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером і його підлеглими з одного боку, знімальною групою «Схем» — з іншого. 

Після запитання про кредит структурам, пов'язаним із «ДНР», Мецгер наказав працівникам фінустанови забрати в журналістів камери та стерти матеріал.

Знімальну групу близько години не випускали з приміщення, розмови з працівниками установи під час подій вдалося зафіксувати на аудіо. Пізніше журналісти опублікували відео нападу.

Наглядова рада «Укрексімбанку» через напад на журналістів звільнила Мецгера, а директор департаменту інформаційної політики Володимир Пікалов сам написав заяву про звільнення.

11 жовтня Мецгеру та Пікалову обрали запобіжні заходи у вигляді нічного домашнього арешту. Обвинувачені не визнають своєї провини.

Також підозри були повідомлені директору департаменту банківської безпеки Ігорю Тельбізову та начальнику управління внутрішньої безпеки банку Олегу Осіпову. Спочатку підозрюваних відсторонили від роботи, проте 9 листопада поновили на своїх посадах. 12 листопада в мережі поширили відео, на якому співробітники банку оплесками зустрічають поновленого на посаді Тельбізова. Відео спричинило хвилю обурення серед журналістів та користувачів соцмереж, засудив поведінку співробітників банку й міністр фінансів Сергій Марченко. 12 листопада наглядова рада банку звільнила Тельбізова та Осіпова. 

2 листопада справа про перешкоджання журналістам програми «Схеми» в офісі «Укрексімбанку» пішла до суду. Водночас адвокат постраждалих заявив, що до справи не долучені оригінали аудіо- та відеозаписів, які зробили журналісти під час інциденту. Речниця Київської прокуратури відповіла, що саме потерпілі мали протягом 28 днів самостійно надати дізнанню оригінали цих доказів, а їхні копії до справи долучені.

Журналісти «Схем» 17 січня 2022 року дали свідчення в суді.

Дії колишнього голови правління банку Євгена Мецгера та його прессекретаря кваліфікують за статтею 171 Кримінального кодексу («Незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, перешкоджання роботі журналіста, вчиненого службовою особою з використанням свого службового становища»).

Дії Ігоря Тельбізова та Олега Осіпова кваліфікували за двома кримінальними статтями: за тією ж 171-ою та 121-ою («Умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень»).

Фото: «Схеми»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1383
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду