Українським ЗМІ довіряють 32% громадян, російським – 3% – опитування КМІС
Українським ЗМІ довіряють 32% громадян, російським – 3% – опитування КМІС
Українським ЗМІ довіряють 32% громадян, а не довіряють – 39%. Водночас російським ЗМІ довіряють 3% українців, а не довіряють – 79%. Про це свідчать дані Київського міжнародного інституту соціології.
Загалом серед респондентів переважає недовіра інституціям центральної влади (президенту, парламенту, уряду), правоохоронним органам (національна поліція, патрульна поліція, СБУ), ЗМІ (як українським, так і російським).
Баланс довіри-недовіри щодо українських ЗМІ становить 7%. Порівняно з груднем 2020 року рівень довіри зріс на два пункти.
Російським ЗМІ довіряють 3% респондентів при балансі 75%. Порівняно з груднем 2020 року значущих змін у 2021-му не було. У всіх регіонах переважна більшість опитуваних не довіряє російським ЗМІ.
Всеукраїнське опитування проводили протягом 3-11 грудня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка є репрезентативною для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% – для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.
Нагадаємо, за даними опитування USAID-Internews, у 2021 році зросла довіра аудиторії до загальнонаціональних медіа, особливо до радіо та газет. Так, інтернет-виданням довіряють близько 50% опитаних, телебаченню – близько 40%.
Ілюстрації: КМІС, unsplash