В Росії заблокували сайт правозахисного проєкту «ОВД-Інфо» через «пропаганду екстремізму та тероризму»

В Росії заблокували сайт правозахисного проєкту «ОВД-Інфо» через «пропаганду екстремізму та тероризму»

25 Грудня 2021
1517
25 Грудня 2021
10:22

В Росії заблокували сайт правозахисного проєкту «ОВД-Інфо» через «пропаганду екстремізму та тероризму»

1517
Правозахисники не знають, в чому причина обмеження доступу.
В Росії заблокували сайт правозахисного проєкту «ОВД-Інфо» через «пропаганду екстремізму та тероризму»
В Росії заблокували сайт правозахисного проєкту «ОВД-Інфо» через «пропаганду екстремізму та тероризму»

В Росії районний суд Московської області заблокував сайт правозахисного проєкту «ОВД-Інфо» на вимогу місцевого прокурора. Про це повідомило саме видання у телеграмі.

13 грудня на пошту проєкту прийшов лист без адресата з вимогою прийти в прокуратуру наступного дня. Коли адвокатка проєкту прийшла, їй не пояснили суті претензії. 15 грудня матеріали щодо блокування передали до суду, не повідомивши про це проєкт. 10 грудня суд виніс рішення про обмеження. 

В «ОВД-Інфо» розповіли, що не отримували відповідне повідомлення від російського регулятора Роскомнагляду й не знають причини блокування. В реєстрі Роскомнагляду сказано, що доступ обмежено як до сайту, так і до окремої сторінки. З інших країн зайти на сайт можна.

Згодом стало відомо, що Роскомнагляд затребував від соціальних мереж заблокувати акаунти та сторінки проєкту через «пропаганду екстремізму та тероризму». Про це пише російський «Інтерфакс» із посиланням на регулятора.

Нагадаємо, що 29 вересня Мін’юст Росії вніс до реєстру «іноземних агентів» медіапроєкти «ОВД-Инфо», «Медиазона», а також правозахисний проєкт «Зона права».

Також до реєстру «іноагентів» внесені 20 представників об’єднання «Голос», яке займається незалежним спостереженням за виборами, і двоє журналістів — головний редактор видання «Медиазона» Сергій Смирнов і видавець проєкту Петро Верзілов. Редакція видання вже заявила, що не збирається зупиняти свою роботу через потрапляння до реєстру «іноагентів».

27 серпня 2021 року редакції низки російських ЗМІ, зокрема «Медуза», «Дождь», «Новая газета», російський Forbes, The Village, «7×7», Republic, «Псковская губерния», Wonderzine і багато інших, оприлюднили звернення до влади РФ.

Вони нагадали, що оголошення ЗМІ і громадян «іноземними агентами» і «небажаними організаціями» прямо порушує Конституцію РФ, закон про ЗМІ, Кримінальний кодекс та Загальну декларацію прав людини, які гарантують свободу ЗМІ.

Редакції вимагали розслідувати напади та переслідування журналістів. У Кремлі ж на звернення журналістів відповіли, що «закон про "іноагентів" має бути в Росії».

Закон про «іноагентів» діє в РФ з кінця 2020 року. У 2021 році влада додала до відповідного  реєстру такі ЗМІ, як «Медуза» (базується в Латвії), московське «Первое Антикоррупционное СМИ» та VTimes.io, яке зареєстроване в Нідерландах, а також The Insider і п'ятьох журналістів російських видань. Відмова видань від маркування своїх матеріалів позначкою «іноземний агент» несе покарання у вигляді штрафу.

Російське видання VTimes оголосило про припинення роботи через політичні і фінансові труднощі, які постали перед редакцією після присвоєння виданню статусу «іноземного агента».

4 червня 2021 року суд відмовив виданню «Медуза» у задоволенні позову про виключення з реєстру ЗМІ-«іноагентів». Щоб уникнути закриття, «Медуза» була змушена запустити донати.

Також в списку «іноземних агентів» опинилась московська редакція «Радіо Свобода», яка відмовляється виконувати відповідні приписи держави. 

Через утиски в Росії журналістів та працівників російської служби «Радіо Свобода» перевозять до Києва та Праги. З 18 травня московське бюро «Радіо Свобода» почало випускати програми з київської студії. 

19 травня «Радіо Свобода» та генеральний директор московського бюро Андрій Шарий подали до ЄСПЛ скаргу щодо використання Росією закону про «іноземних агентів», внаслідок чого із січня на редакцію та самого Шарого були накладені штрафи на мільйони доларів.

Фото: з вільних джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1517
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду