На скасованій пресконференції Мецгера журналістам запропонували ставити запитання через офіційні запити

На скасованій пресконференції Мецгера журналістам запропонували ставити запитання через офіційні запити

6 Жовтня 2021
1965
6 Жовтня 2021
14:10

На скасованій пресконференції Мецгера журналістам запропонували ставити запитання через офіційні запити

1965
А також слідкувати за новинами на офіційних ресурсах банку.
На скасованій пресконференції Мецгера журналістам запропонували ставити запитання через офіційні запити
На скасованій пресконференції Мецгера журналістам запропонували ставити запитання через офіційні запити

6 жовтня о 13:00 мала відбутись пресконференція тимчасово відстороненого від посади голови правління державного «Укрексімбанку» Євгена Мецгера, на яку зранку журналістів запросила пресслужба фінустанови.

Проте, як можна побачити зі стріму, який вів УНН, повноцінної пресконференції не відбулось. До журналістів вийшла представниця пресслужби банку Марина Фоменко, яка сказала, що «події розвиваються дуже швидко». Мовляв, заява Мецгера та рішення Наглядової ради про його відсторонення були оприлюднені, а подальша інформація щодо розвитку подій буде повідомлятися офіційними методами комунікації на офіційних ресурсах.

«Слідкуйте за новинами. У разі, якщо вам потрібні будуть коментарі, звертайтесь, будь ласка, із запитами на нашу офіційну пошту на сайті», – сказала вона та завершила пресконференцію.

Присутні журналісти почали обурюватися, навіщо їх зібрали, якщо це все, що їм сказали. Проте на будь-які додаткові питання представниця пресслужби відповідала, що не уповноважена надавати інформацію.

Також Марина Фоменко сказала, що медійникам начебто повідомили про офіційне скасування пресконференції, хоча на офіційних ресурсах банку таких повідомлень немає. Однак про це писала на своїй сторінці у Facebook членкиня Наглядової ради «Укрексімбанку» Вікторія Страхова.

Журналісти запропонували представниці пресслужби разом піти до кабінету Мецгера, щоб «банк показав який він відкритий до ЗМІ». На це їм відповіли відмовою. Знімальні групи намагались самостійно пройти до адміністративних кабінетів установи, проти співробітники їх не пустили.

Також до журналістів вийшов представник відділу маркетингу Артем Захаров. Він сказав, що відділ в його особі вибачається за цю халепу».

«На жаль, це не є офіційна позиція банку, а виключно моя», – додав він.

Раніше міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський засудив напад охорони «Укрексімбанку» на журналістів «Схем» Кирила Овсяного та Олександра Мазура та пообіцяв, що інцидент отримає «належну правову оцінку правоохоронців».

Нагадаємо, що 4 жовтня знімальна група програми «Схеми» – журналіст Кирило Овсяний та оператор Олександр Мазур – записували інтерв'ю з головою правління АТ «Укрексімбанк» Євгеном Мецгером в його кабінеті у центральному відділенні банку.

Після одного з питань Мецгер висловив невдоволення та припинив інтерв'ю. Він також наказав співробітникам банку забрати в знімальної групи техніку та стерти матеріали. При цьому до оператора застосували силу. Журналістів близько години не випускали з приміщення, а потім віддали техніку без відео.

«Схеми» звернулись до поліції та оприлюднили аудіозапис, який вдалося зробити, а потім відновили та опублікували відеозапис конфлікту до моменту, коли працівники банку вимкнули камери.

Поліція відкрила провадження про перешкоджання діяльності журналіста.

Згодом, коментуючи цю ситуацію, «Укрексімбанк» звинуватив журналістів програми «Схеми» у незаконному заволодінні банківською таємницею та порушенні Кодексу етики

Міністр фінансів Сергій Марченко засудив дії керівництва державного банку та назвав конфлікти з журналістами неприпустимими. 

Із заявами на підтримку журналістів виступили Посольство США та Рада зі свободи слова при президентові України

Наглядова рада «Укрексімбанку» розпочала перевірку інциденту з журналістами «Схем».

В Офісі президента виступили за відсторонення Мецгера від посади на час перевірки та розслідування. Невдовзі після цього він повідомив, що написав заяву про тимчасове усунення від посади.

На фото: Марина Фоменко / скріншот трансляції

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1965
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду