Як санкції проти Медведчука корелюють з інтенсивністю вогню на Донбасі – дослідження «Новой газеты»
Як санкції проти Медведчука корелюють з інтенсивністю вогню на Донбасі – дослідження «Новой газеты»
Російське видання «Новая газета» опублікувало дослідження про зв’язок між інтенсивністю вогню на Донбасі та подіями, які прямо не пов’язані з війною. Зокрема вони згадують народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука, якому в Україні інкримінують державну зраду.
Журналісти видання вказали на кореляцію, пов’язану з Медведчуком: за даними ОБСЄ, кількість щоденних обстрілів наприкінці 2021 року збільшилась з 300 до 700. Приблизно в той самий час, 19 лютого, РНБО вводить санкції щодо Медведчука та блокує його канали.
«На локальному рівні будь-яка агресія на фронті може бути пов'язана з тим, що в Україні притисли кума Путіна», – говорить виданню експерт Московського центру Карнегі Константин Скоркін.
«Новая» пише, що це не перший подібний випадок, якщо виходити з кореляції аналізованих ними даних. У лютому 2019 року прокуратура відкрила кримінальне провадження проти Медведчука за статтями «державна зрада» і «посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».
«Одразу після цього обстріли на Донбасі посилилися. Буквально за тиждень число порушень на лінії зіткнення зросла більш ніж у два рази», – пише видання.
Нагадаємо, що 19 лютого 2021 року РНБО України запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму». Санкції діятимуть три роки та передбачають арешт усього майна підсанкційних осіб.
11 травня 2021 року генпрокурор Ірина Венедіктова підписала підозри Медведчуку та Козаку.
Як зазначалося вище, Медведчук і Козак підозрюються у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, який тимчасово окупувала РФ.
Перший епізод підозри стосується проєкту проти інформаційної безпеки України під назвою «Промінь». Другий епізод стосується розграбування національних ресурсів в Азовському морі. Третій епізод стосується подій серпня 2020 року, коли Медведчук нібито надіслав Козаку секретні дані про розташування, особовий склад і бойову підготовку прихованого військового підрозділу Збройних Сил України.
13 травня Печерський районний суд Києва постановив відправити Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету. Медведчук перебуватиме під домашнім арештом до 7 вересня.
2 вересня Печерський райсуд Києва продовжив запобіжний захід Медведчуку на 2 місяці.
Фото: Віктор Медведчук та Володимир Путін, 2004 рік / Олег Ласточкин, ТАСС