У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів у Гродно, Мінську та Гомелі

У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів у Гродно, Мінську та Гомелі

16 Липня 2021
1465
16 Липня 2021
10:51

У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів у Гродно, Мінську та Гомелі

1465
Обшуки тривають у журналістів, пов’язаних з Радіо Свобода та телеканалом «Белсат».
У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів у Гродно, Мінську та Гомелі
У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів у Гродно, Мінську та Гомелі

У п’ятницю, 16 липня, білоруські правоохоронці провели масові обшуки у журналістів незалежних медіа в Гродно, Мінську та Гомелі.

Як повідомляє білоруська редакція «Радіо Свобода», силовики прийшли з обшуками до квартири їх журналіста Валентина Жданка. Вже відомо, що затримана колишня журналістка «Радіо Свобода» Інна Студзінська, у її будинку також провели обшуки.

Як повідомляє Zerkalo.io з посиланням на очевидців, щонайменше 15 «кремезних хлопців» перебувають біля офісу «Радіо Свобода» і намагаються зламати вхідні двері.

Також правоохоронці прийшли з обшуками до ведучого каналу «Белсат» Гліба Лободенка та до журналістки Галини Абакунчик, яка співпрацювала з «Белсатом». Ще одну ведучу телеканалу «Белсат» Ганну Гольоту затримали в межах розслідування про «масові заворушення».

Обшуки відбулись у гомельського журналіста Євгена Меркіса. Також силовики прийшли до журналіста Ігоря Ільяша, чоловіка політув’язненої та журналістки «Белсату» Катерини Андреєвої.

Правоохоронці Гродно також провели обшуки у журналістів Павла Можейка та Христина Чарнявської, які співпрацюють з «Белсатом».

8 липня 2021 року правоохоронні органи Білорусі прийшли з обшуками до редакції найстарішого білоруського видання «Наша Ніва». Сайт видання заблокований і працює виключно через соцмережі.  

Директор видання Анастасія Ровда повідомила про припинення роботи редакції «Наша Ніва» у Білорусі і допустила, що ресурс відновить роботу вже за межами Білорусі.

Крім того, 8 липня КДБ провів обшуки в редакціях і у співробітників незалежних ЗМІ Брестської області. Зокрема, силовики прийшли до редакцій «Медіа-Полісся», «Intex-press», «Брестської газети». Місцеві ЗМІ повідомляють, що обшуки у журналістів Брестської області проводилися в межах кримінальної справи за статтею «Акт тероризму».

Того ж дня КДБ Білорусі оголосив проведення у країні спецоперації із «зачистки від радикально налаштованих осіб».

14 липня під час масових обшуків у білоруських правозахисників правоохоронці затримали керівника правозахисного центру «Вясна» Алеся Беляцького.

У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко.

Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

Зокрема, у травні 2021 року влада розпочала масштабну кампанію репресій проти найбільшого інтернет-порталу Tut.by. МВС Білорусі просить визнати всі матеріали Tut.by «екстремістськими» і заборонити їх поширення.

5 липня 2021 року влада Білорусі закрила кореспондентське відділення «Єврорадіо» в Мінську. До цього моменту «Єврорадіо» було одним з небагатьох іноземних ЗМІ, яке мало кореспондентський пункт у Білорусі.

24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.

8 червня 2021 року Лукашенко підписав поправки до Кримінального кодексу, які криміналізують критику уряду та несанкціоновані демонстрації у Білорусі.

Фото: Радіо Свобода 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1465
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду