Мін'юст Білорусі подав позов про ліквідацію «Білоруської асоціації журналістів»

Мін'юст Білорусі подав позов про ліквідацію «Білоруської асоціації журналістів»

21 Липня 2021
1574

Мін'юст Білорусі подав позов про ліквідацію «Білоруської асоціації журналістів»

1574
«Білоруська асоціація журналістів» вже назвала дії влади «зачисткою».
Мін'юст Білорусі подав позов про ліквідацію «Білоруської асоціації журналістів»
Мін'юст Білорусі подав позов про ліквідацію «Білоруської асоціації журналістів»

Міністерство юстиції Білорусі звернулося до Верховного суду з позовом про ліквідацію «Білоруської асоціації журналістів» («БАЖ»).

Пресслужба відомства повідомила, що через «порушення законодавства» про громадські об'єднання «БАЖ» було винесено письмове попередження, однак об'єднання нібито «не вжило заходів щодо усунення порушень, що неприпустимо».

«Міністерство юстиції подало до Верховного суду позовну заяву про ліквідацію даного громадського об'єднання», – говориться у Telegram міністерства.

Голова «Білоруської асоціації журналістів» Андрій Бастунець назвав дії влади «зачисткою».

«Мін'юст навіть не намагається хоча б дотримуватись вигляду якоїсь пристойності. Зачистка, так. Але я повторюю: Сьогодні право нас не захищає, сьогодні ми захищаємо право. Тому, незважаючи на очевидність ситуації і, здавалося б, її безнадійність, ми будемо правовими методами захищати "БАЖ" і право. У тому числі, в суді», – цитує Бастунця Telegram-сторінка «БАЖ».

У червні 2021 року Мін'юст Білорусі розпочав перевірку діяльності «Білоруської асоціації журналістів», вимагаючи від «БАЖ» надати протягом двох днів «тисячі документів». 

«БАЖ» назвала вимоги влади необгрунтованими і негайно направила скаргу міністрові юстиції з проханням надати асоціації «адекватні терміни подачі документів».

14 липня білоруські силовики прийшли до офісу «БАЖ» з обшуками, виламавши вхідні двері. 15 липня Мін'юст Білорусі виніс попередження «БАЖ» через «несвоєчасне надання документів». Правоохоронці опечатали офіс асоціації.

Крім того, влада Білорусі заморозила проведення будь-яких операцій з банківськими рахунками «БАЖ».

«Білоруська асоціація журналістів» заснована у 1995 році, об'єднує понад 1300 журналістів, редакторів, фотографів, видавців, і є членом Міжнародної та Європейської федерацій журналістів. Також «БАЖ» допомагає білоруським журналістам захищати свої професійні права і стежить за ситуацією в ЗМІ Білорусі.

З 2020 року у Білорусі тривають репресії після президентських виборів, на яких «переміг» Олександр Лукашенко. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

Зокрема, у травні 2021 року влада розпочала масштабну кампанію репресій проти найбільшого інтернет-порталу Tut.by. МВС Білорусі просить визнати всі матеріали Tut.by «екстремістськими» і заборонити їх поширення. За гратами знаходяться 15 співробітників редакції і осіб, пов'язаних з Tut.by.

У липні 2021 року влада фактично закрила одне з найстаріших видань Білорусі «Наша Ніва», сайт видання заблокований. Правоохоронці затримали чотирьох співробітників редакції: головного редактора Єгора Мартиновича, якого побили під час затримання, головреда журналу «Наша історія» Андрія Динька, начальника відділу реклами і маркетингу Андрія Скурка. Всі вони залишаються у в'язниці.

Також влада розпочала наступ на білоруську редакцію «Радіо Свобода» – 16 липня силовики навідались до офісу «Радіо Свобода» у Мінську, виламали двері та вилучили майже всю техніку. Також силовики затримали журналістів, які працюють у редакції, або були з нею раніше пов'язані.  

24 травня 2021 року самопроголошений президент Олександр Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.

8 червня 2021 року Лукашенко підписав поправки до Кримінального кодексу, які криміналізують критику уряду та несанкціоновані демонстрації у Білорусі.

Фото: «Білорсуська асоціація журналістів»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1574
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду