У Криму оголосили обвинувальний висновок у справі Владислава Єсипенка
У Криму оголосили обвинувальний висновок у справі Владислава Єсипенка
У четвер, 15 липня, у підконтрольному РФ Сімферопольському районному «суді» оголосили обвинувальний висновок у справі журналіста Радіо Свобода Владислава Єсипенка.
Як повідомляє «Крим.Реалії», Єсипенка звинувачують за статтею 223-1. Кримінального кодексу Росії (незаконне виготовлення вибухових речовин, переробка або ремонт вибухових пристроїв) і за статтею 222.1 КК Росії (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів). Санкції обох статей передбачають до 12 років позбавлення волі.
Максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.
На засіданні адвокат Дмитро Дінзе представив суду угоду з дружиною Владислава Катериною Єсипенко, на підставі якої він представлятиме інтереси обвинуваченого. Після цього Дінзе подав клопотання про ознайомлення з матеріалами справи. У зв'язку з цим у засіданні оголошено перерву.
6 липня окупаційний «суд» Сімферополя продовжив арешт Єсипенку ще на шість місяців. Засідання «суду» відбулося в закритому режимі.
У Києві на Майдані Незалежності відбулася акція на підтримку Владислава Єсипенка, підтримати журналіста прийшли колишні політв’язні, зокрема письменник Станіслав Асєєв, який працював журналістом в окупованому Донецьку і два з половиною роки був заручником окупантів, і Олег Сенцов — український режисер, який провів п’ять років у російському полоні.
Єсипенко був затриманий окупантами 10 березня 2021 року після участі в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрілансера нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України». Служба зовнішньої розвідки України вважає, що «ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" роковин окупації Криму».
За словами адвоката журналіста Олексія Ладіна, остаточне обвинувачення Єсипенку буде за частиною 1 статті 222.1 і частини 1 статті 223-1, – виготовлення та зберігання вибухових речовин.
6 квітня Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці.
Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікував Крим.Реалії.
Фото: Кримська Солідарність/Радіо Свобода