У Мінську суд відхилив скаргу на затримання Софії Сапеги

У Мінську суд відхилив скаргу на затримання Софії Сапеги

14 Червня 2021
1518
14 Червня 2021
11:50

У Мінську суд відхилив скаргу на затримання Софії Сапеги

1518
Сапега не була присутня на засіданні.
У Мінську суд відхилив скаргу на затримання Софії Сапеги
У Мінську суд відхилив скаргу на затримання Софії Сапеги

Cуд Партизанського району Мінська 14 червня не задовольнив скаргу на затримання росіянки Софії Сапеги, дівчини колишнього головного редактора телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, яку затримали разом з ним після примусової посадки літака Ryanair в Мінську. Про це повідомляє «Интерфакс».

Суд розглядав скаргу в закритому режимі. Сапега не була присутня на засіданні. Суддя Наталія Дедкова уточнила, що рішення може бути оскаржене і опротестоване в установленому законодавством порядку.

Раніше адвокат дівчини Олександр Філанович розповів, що в Слідчому комітеті Білорусі йому повідомили про порушення проти Сапеги ще однієї кримінальної справи – всього їх тепер дві. За даними правозахисного центру «Вясна», Сапегу підозрюють у «розпалюванні расової, національної, релігійної або іншої соціальної ворожнечі».

23-річна Сапега – громадянка Росії, але майже все життя прожила в Білорусі. У Литві Сапега має тимчасову посвідку на проживання, дівчина вчиться в магістратурі Європейського гуманітарного університету (ЄГУ) у Вільнюсі за програмою «Міжнародне право і право Європейського союзу».

Софія Сапега була затримана силовиками разом з опозиційним журналістом Романом Протасевичем 23 травня у Мінську. Літак, на якому Сапега та Протасевич повертались з Афін до Вільнюса був примусово посаджений ВПС Білорусі в аеропорту Мінська. 

25 травня в етері державного телебачення було показано відео, в якому Сапега заявила, що нібито є редактором телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі», що публікує особисті дані силовиків, чиновників, суддів і журналістів державних ЗМІ. Канал в квітні був визнав в Білорусі екстремістським.

25 травня Сапегу заарештували на два місяці, наразі вона перебуває в СІЗО на Окрестіна.

За словами джерел видання «Новая Газета», Сапезі пред'явлені підозри за двома статтями кримінального кодексу Білорусі – організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством (частина 1 статті 293) і організація групових дій, пов'язаних з явною непокорою вимогам представників влади (частина 1 статті 342).

3 червня 2021 року державний канал «ОНТ» розповсюдив інтерв'ю із затриманим Романом Протасевичем, під час якого він «зізнався» в організації несанкціонованих акцій протесту в 2020 році.

Протасевич буцімто визнав, що був учасником підготовки «замаху» на Лукашенка, який нібито планував штаб Тихановської і заявив, що поважає самопроголошеного президента Білорусі. 

Щирість сказаного Протасевичем можна поставити під сумнів, адже його батьки припускають, що опозиціонера катували у СІЗО. Видання «Наша Ніва» звернуло увагу, що на зап'ястях Протасевича видно сліди від наручників.

Фото: София Сапега/Instagram/Радіо Свобода

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1518
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду