Білецький заявив, що Протасевич працював журналістом на Донбасі і був поранений під Широкиним
Білецький заявив, що Протасевич працював журналістом на Донбасі і був поранений під Широкиним
Засновник батальйону «Азов» Андрій Білецький повідомив, що викрадений у Мінську білоруський журналіст Роман Протасевич працював як журналіст на Донбасі і отримав поранення під Широкіним.
Зокрема, Білецький прокоментував заяву КДБ Білорусі, що Протасевич «воював на Донбасі на боці української армії».
«Роман Протасевич у цій ситуації – заручник, захоплений, фактично, терористичним шляхом. Так, Роман справді разом з "Азовом" та іншими військовими частинами боровся проти окупації України. Він був з нами під Широкиним, де отримав поранення. Але його зброєю як журналіста був не автомат, а слово. Ми повинні всіма доступними нам шляхами допомогти білоруському народу в їхній боротьбі за свободу від Лукашенка та його режиму. Негайно надати громадянство всім білорусам, які воювали за Україну, підтримувати акції спротиву та все, що буде необхідно», – написав Білецький.
25 травня видання «Дзеркало тижня» повідомляло, що Протасевич деякий час працював у прес-службі «Азова».
Сам Протасевич не приховував, що брав участь у масових акціях протесту в Україні у 2013-2014 роках та перебував на сході України, коли там почалися бойові дії. Але він ніколи не згадував про співпрацю з батальйоном «Азов».
23 травня ВПС Білорусі змусили сісти у Мінську літак Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса. Спецслужби затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича та його подругу Софію Сапегу, які перебували на борту лайнера. Міжнародна спільнота прирівняла дії режиму Лукашенка до «державного тероризму».
Білорусь наполягає, що літак Ryanair з Романом Протасевичем був посаджений у Мінську через повідомлення про «бомбу на борту», яку ХАМАС нібито планував підірвати над Вільнюсом. ХАМАС спростував заяву білоруської влади. Повідомлення про мінування літака не підтвердилось.
Україна, ЄС, Канада, США та інші країни засудили посадку літака Ryanair в Мінську та затримання засновника Nexta. Країни ЄС та Україна вже заборонили своїм авіакомпаніям перельоти у авіаційному просторі Білорусі.
Фото: Радіо Свобода