У Раді Європи закликали уряди посилити захист журналістів
У Раді Європи закликають уряди забезпечити захист журналістів, які виконують важливу суспільну функцію з інформування про проведення масових публічних заходів. Як повідомляє Укрінформ, з таким закликом виступила комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович.
«Оператори, журналісти, фотокореспонденти та інші працівники ЗМІ зазнають нападів під час виконання своєї роботи: інформування про публічні зібрання, включаючи демонстрації, що становлять громадський інтерес… Вони повинні мати повний доступ до усіх публічних зібрань, мати можливість інформувати з цих подій безпечно та без втручання у свою діяльність», – наголосила Міятович.
У Раді Європи вкотре констатували, що журналістика є небезпечною професією, яка відіграє надзвичайно важливу роль у незалежному висвітленні публічних зібрань. Влада також повинна порушувати, швидко і прозоро, розслідування таких випадків, які повинні класифікуватися як важкі правопорушення.
В «Індексі свободи преси», який складають «Репортери без кордонів», Україна опустилась цьогоріч на одну позицію і зайняла 97-ме місце.
Цьогоріч перше місце в рейтингу займає Норвегія, Фінляндія зберегла другу позицію, а Швеція – на третьому місці. Серед найгірших країн для роботи ЗМІ залишається Китай (177-е місце), слідом йдуть Туркменістан, Північна Корея та Еритрея. Білорусь, в якій тривають репресії проти журналістів, погіршила позиції в «Індексі свободи преси», опустившись на 158-е місце.
За даними правозахисної організації «Репортери без кордонів» (RSF) у 2020 році у світі через професійну діяльність було вбито 50 журналістів. В 2020 році вперше за 30 років було страчено журналіста. 12 грудня у Ірані стратили Рухоллу Зама, якого влада країни звинуватила у підбурюванні до антиурядових протестів.
Водночас, за даними CPJ, кількість журналістів, убитих за свою професійну діяльність, зросла в 2020-му у два рази в порівнянні з попереднім роком: у цьому році було вбито щонайменше 30 журналістів.
Комітет захисту журналістів повідомив, що станом на 1 грудня 2020 року в світі ув'язнили щонайменше 274 журналіста за їхню професійну діяльність. Це новий рекорд у порівнянні з 2016 роком, коли в ув'язненні перебували 272 представника ЗМІ.
Фото: OSCE Parliamentary Assembly