«Ми умиротворяємо Путіна, як Гітлера». ВВС News Україна проаналізувала, що пишуть британські ЗМІ про ескалацію російської агресії

«Ми умиротворяємо Путіна, як Гітлера». ВВС News Україна проаналізувала, що пишуть британські ЗМІ про ескалацію російської агресії

20 Квітня 2021
10260
20 Квітня 2021
10:35

«Ми умиротворяємо Путіна, як Гітлера». ВВС News Україна проаналізувала, що пишуть британські ЗМІ про ескалацію російської агресії

10260
Оглядачі вважають, що висилання дипломатів та економічні санкції не є достатніми кроками для стримування режиму Володимира Путіна.
«Ми умиротворяємо Путіна, як Гітлера». ВВС News Україна проаналізувала, що пишуть британські ЗМІ про ескалацію російської агресії
«Ми умиротворяємо Путіна, як Гітлера». ВВС News Україна проаналізувала, що пишуть британські ЗМІ про ескалацію російської агресії

Британські ЗМІ на тлі нової ескалації з боку Росії закликають Захід до більш рішучих дій на підтримку України, зокрема, до надання членства в НАТО. Про це пише ВВС News Україна аналізуючи статті провідних британських медіа.

Захід «умиротворяє Путіна, як Гітлера»

Наприклад, британський журналіст Род Лідл у статті для Times закликає негайно «пустити Україну в НАТО». На думку автора, Захід умиротворяє Володимира Путіна, як колись умиротворяв Адольфа Гітлера.

«Донецьк і Луганськ – чи є вони Сараєво і Польщею Третьої світової війни? Імовірно, що ні, якщо вірити багатьом експертам, яких я нещодавно читав, які вважають, що 100 000 російських військових на кордоні – це лише спосіб налякати Україну. А це звучить дуже схоже на експертів, які говорили майже те саме про Гітлера і Чехословаччину в жовтні 1938: просто брязкання зброєю, ніяких серйозних намірів», – пише Лідл.

Журналіст вважає, що висилання дипломатів та економічні санкції не є достатніми кроками для стримування Росії.

«Коли ми стикаємося зі страшнішими, нещадними опонентами, найкраще, на що ми здатні, – жалюгідно скиглити – так, як ми робили, коли Володимир Путін анексував Крим і вдерся до Грузії, коли Гонконг втратив свої свободи або коли у Сіньцзяні стався геноцид», – пише Лідл.

«І Путін, і Сі Цзіньпін знають, що це все, що ми зробимо, оскільки не маємо сміливості на щось інше: вони звикли до нашої поблажливості, тому безкарно вчиняють ще більш тиранічні дії, цькування і вбивства».

Автор нагадує, що США передумали відправити в Чорне море два військових кораблі після того, як речник Путіна попередив їх не робити цього. На думку журналіста, це є проявом слабкості.

«Путін робить ставки на те, що адміністрація США не захоче ризикувати життями за країну, про яку більшість американців ніколи не чули, і в цьому сенсі він, імовірно, має рацію», – пише публіцист.

«Але проблема в наступному: хоча примирення працює в тому сенсі, що воно нас тримає в комфорті, поки інші люди вмирають, воно працює лише деякий час. Рано чи пізно вовк чи ведмідь постане у вас за дверима».

Захід «має особисто попередити Путіна»

В іншій статті Times пише, що Захід має особисто попередити Путіна. Ніхто, крім Кремля, не знає, що планує робити Путін або як на це відповідати, пише газета.

«Є інший шлях - особисте, але рішуче попередження, що напад на Україну матиме набагато більші наслідки, ніж висилання кількох російських шпигунів або фінансові санкції на поплічників Путіна», – зазначає видання.

«Дехто на Заході вважає, що пришвидшене прийняття України в НАТО, переступання червоної лінії російського президента та створення для нього справжньої кризи - нереалістичні кроки. Однак слабкість не є альтернативою», – додає видання. Адже загрозу на Сході не можна ігнорувати, пише Times.

Борис Джонсон «має прилетіти до Києва»

Журналіст Рос Кларк у статті для Express радить прем'єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону відвідати Україну на річницю незалежності. Він нагадує, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн мала «ідеальну нагоду» підтримати демократію в Європі, прийнявши запрошення Зеленського відвідати Україну на 30-у річницю незалежності.

Однак вона відмовилася – і це не лише «грубо», але й порушило протокол ЄС, згідно з яким лідери Єврокомісії мають персонально відповідати лідерам держав.

«Підтримувати Україну дуже важливо через анексію Росією Криму в 2014 році. Будь-яка дистанція між західними демократіями та Україною буде інтерпретована Путіним як знак, що їм байдуже, і вони нічого не зроблять, щоб її захистити», – пише автор.

«Якщо Захід махне рукою на Україну, то не лише ця країна буде під загрозою. Роками російський лідер випробовував також балтійські держави. Путін ніколи не прийняв розпад Радянського Союзу три десятиліття тому і дуже хоче його відновити», – додає Кларк.

Він пише, що таким кроком фон дер Ляєн показує, що «взагалі не має інтересу» до України.

«Це правда, що за 30 років свого існування як незалежної держави Україну не завжди було легко підтримувати. Вона страждала від поганих лідерів і понівечена корупцією», – пише автор.

«Обрання президентом Зеленського у 2019 обіцяло новий початок», - додає він.

Якщо фон дер Ляєн занадто зайнята, щоб полетіти до України в серпні, то Борис Джонсон має знайти на це час, пише Кларк.

«Ми маємо святкувати річницю незалежності України», – вважає автор.

«Прагнення України до незалежності потягло за собою розпад Радянського Союзу в безкровній революції, такій, яка звільнила більшу частину Східної Європи два роки до того. Вона не має бути скасована Путіним. Якщо ЄС не підтримуватиме Україну, Британія має перехопити ініціативу».

За Україну – лише «коаліція охочих»

Водночас Express цитує експертів, які кажуть, що НАТО навряд чи заступиться за Україну. Джерела в Королівських військово-морських силах розповіли виданню, що Британія часто орієнтується на США у питаннях відправлення військових кораблів у Чорне море, адже це «політичне рішення».

«І хоча Британія підтримує Україну в інші способи - зокрема, наданням займу на 1,25 мільярдів фунтів для відновлення українських ВМС або тренуванням 18 000 українських військових з 2015 року - вона навряд чи піде далі, якщо Путін натисне», – пише газета.

Дослідниця Департаменту вивчення війни Королівського коледжу в Лондоні Іванка Барзашка, каже:

«Найбільші шанси для успіху США та Європи були у фазі конфлікту сірої зони - тоді, коли українські військові могли тримати в оборонній позиції сепаратистів, яких підтримує Росія, але при цьому не провокувати Москву. В іншому випадку, військове втручання може здійснити лише коаліція охочих».

«Європейські члени НАТО настільки розділені щодо Росії та України, що будь-яке військове вторгнення може розколоти альянс», - каже французький експерт і колишній директор планування і політики НАТО Фабріс Потьє.

«Один із мотивів для проведення саміту Байден-Путін - це необхідність Байдена переконати Францію та Німеччину, які абсурдно одержимі діалогом із Росією», – додає він.

«Але будьте впевнені: це гра з тиску. Якщо Путіну треба буде використати військові методи, він це зробить, і будь-який прогрес, який мала українська армія з 2014-го, не можна порівняти з можливостями Росії у радіоелектронній боротьбі та прицільному бомбометанні».

В останні тижні березня 2021 року Росія почала активно стягувати війська до кордонів України, також активізували обстріли позицій ЗСУ і підконтрольні Кремлю бойовики, українські війська понесли втрати. Росія нарощує свою військову присутність і в окупованому Криму. Активізувалась і російська пропаганда, яка стверджує, що Київ нібито готує «наступ» на території, підконтрольні проросійським бойовикам.

В експертних колах почали розглядати варіант повномасштабного вторгнення РФ до вільної України, хоча Кремль відкидає такі припущення. Про ескалацію на Донбасі вже заявив і президент Володимир Зеленський, а президент США Джо Байден у телефонній розмові з українським лідером запевнив в непохитній підтримці Вашингтоном суверенітету України.

8 квітня президент Володимир Зеленський на тлі загострення ситуації на Донбасі відвідав позиції українських військових.  В інтерв'ю CNN Зеленський заявив, що Україна готова до російського вторгнення.

За даними Conflict Intelligence Team (CIT), концентрація російських військ на кордонах з Україною є максимальною з 2014-2015 років. Росіяни перекидають війська в район полігону «Погоново» і міста Острогожськ Воронезької області.

Головнокомандувач ЗСУ, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ веде цілеспрямовану кампанію з дезінформації, поширюючи повідомлення про нібито «підготовку України до наступу на Донбас». 

Фото: пресслужба президента РФ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10260
Читайте також
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
аналіз
1115 дн. тому
Історія показує, що обидві світові війни були розв'язані Росією (СРСР) та Німеччиною при активному сприянні Франції та Великої Британії ! Обидві світові війни були виграні цивілізованими країнами тільки за допомогою США ! Оті всі даладьє, чемберлени нічим не відрізнялисяся від нинішніх очільників Британії та особливо Франції! Коли недалекоглядні саркозі, оланди, макрони зі шкури пнуться показати Путіну свою "миротворчисть" у той час , коли треба рішуче вдарити по агресору - головному нацисту 21 століття і зупинити сповзання людства до ІІІ Світової , - це повторення політики "умиротворення" вбивці! Такого ж яким був і Гітлер ! Як казав Черчиль ,один з найбільш великих політиків ХХ століття, - вони обрали ганьбу замість війни, а отримали і війну, і ганьбу ! Макронам, меркелям, джонсонам тощо, потрібно пам'ятати, що у 30-40 роки ХХ століття прагнення отримувати зиски від торгівлі з Німеччиною Гітлера обернулося для людства десятками мільйонів вбитих у війні ! Скільки готові вбити своїх громадян нинішні керівники європейських держав, проводячи політику умиротворення Путіна заради прибутків від економічних відносин з фашиською Росією !? Адже вони повинні розуміти, що знищивши Україну Путін не зупиниться, нападе на Прибалтику, Польщу й далі буде "випробувати миролюбність" країн Європи і НАТО ! Чи дійсно, був правий у свій час Сталін, коли назвав уряди Франції й Британії "кафешантанними політиками" які не бачать вперед і на крок !? Скільки сотень мільйонів ( чи скількі мільярдів) людських життів готові заплатити Меркель, Джонсон, Саркозі, Байден за примарну надію "умиротворити" фашиста Путіна !? Час іде, час грає на стороні фашиської Росії !
Сергій
1115 дн. тому
А чому б Україні не обійти позицію Франції та ФРН щодо блокування її вступу в НАТО у наступний спосіб: переробити оборонні аспекти натівського договору на ДВОСТОРОННЮ угоду, і СЕПАРАТНО підписати її з тими членами альянсу, хто вже зараз воліє бачити Україну в НАТО? Ну а далі у випадку нападу Росії на Україну, це потягне долучення до війни цих членів НАТО на підставі двустороннього оборонного договору, що потягне вимушенну необхідність вв'язування у війну і всього блоку.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду