Вбивство журналіста Хашоггі: США пояснили, чому не запровадили санкції щодо лідера Саудівської Аравії
Вбивство журналіста Хашоггі: США пояснили, чому не запровадили санкції щодо лідера Саудівської Аравії
Речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що США зазвичай не запроваджують санкцій проти лідерів країн, з якими підтримують дипломатичні відносини. Про пише Голос Америки з посиланням на заяву Псакі.
«Це країна з якою у нас дипломатичні відносини. Ми притягнемо їх до відповідальності. Ми здійснимо кроки. Ми не будемо стримуватись щодо того, щоб дати чітко зрозуміти, які дії є неприйнятними, де необхідні зміни, мають бути запроваджені реформи. При цьому ми не будемо забувати, що існують ділянки, у яких ми продовжуватимемо співпрацю, бо це відповідає інтересам США та нашій власній безпеці», – сказала Псакі.
26 лютого 2021 року США запровадили візові обмеження щодо 76 громадян Саудівської Аравії, які були причетні до вбивства журналіста Хашоггі.
За даними американської розвідки, наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман схвалив вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі в 2018 році. Він начебто вважав журналіста загрозою королівству. Мухаммеду бен Салману закидають численні порушення прав людини. Водночас сам наслідний принц не потрапив під санкції США.
У вересні 2020 року суд у Саудівській Аравії виніс вердикт вісьмом особам, обвинуваченим у вбивстві журналіста Джамаля Хашоггі. Вони проведуть у в’язниці від 7 до 20 років.
Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник. Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Пізніше турецька влада заявила, що його там вбили. Згодом Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.
Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності, проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію. Міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія не видасть Туреччині своїх громадян.
У січні 2019 року телеканал Al Jazeera оприлюднив відеозапис із камер відеоспостереження, який демонструє, як в резиденцію консула Саудівської Аравії заносять великі пакети, імовірно, з останками журналіста Джамаля Хашоггі.
1 лютого 2019 року стало відомо, що делегація ООН схильна вважати спадкового принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Сальмана основним підозрюваним у справі про вбивство Джамаля Хашоггі.
Інтерпол оголосив у розшук підозрюваних у вбивстві журналіста Джамаля Хашоггі.
У вересні 2019 року наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман сказав, що несе відповідальність за вбивство журналіста Джамаля Хашоггі, проте відкинув звинувачення, що він замовив це вбивство.
23 грудня 2019 року в Саудівській Аравії суд оголосив вироки восьми особам, їх визнали винними у вбивстві журналіста Джамаля Хашоггі. П'ять осіб засудили до смертної кари, трьох – до ув’язнення на 24 роки.
25 березня 2020 року генеральна прокуратура Стамбула завершила розслідування справи про вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі. Правоохоронці прийшли до висновку, що журналіст став жертвою спланованого вбивства.
8 липня 2020 року Британія запровадила санкції проти 20 громадян Саудівської Аравії через убивство Хашоггі.
Фото: POMED/Flickr