У Туреччині та ООН незадоволені рішенням Саудівської Аравії в справі Джамаля Хашоггі

У Туреччині та ООН незадоволені рішенням Саудівської Аравії в справі Джамаля Хашоггі

24 Грудня 2019
1548

У Туреччині та ООН незадоволені рішенням Саудівської Аравії в справі Джамаля Хашоггі

1548
Спеціальна доповідачка ООН з питання позасудових страт Агнес Калламард назвала «глузуванням» рішення суду Саудівської Аравії, який оголосив вироки восьми особам у справі про вбивство журналіста Джамаля Хашоггі.
У Туреччині та ООН незадоволені рішенням Саудівської Аравії в справі Джамаля Хашоггі
У Туреччині та ООН незадоволені рішенням Саудівської Аравії в справі Джамаля Хашоггі

Про це вона написала в своєму Twitter.

Агнес Калламард розповіла, що слухання суду проходили за закритими дверима.

«Підсумок: кіллери визнані винними, засуджені до смертної кари. Організатори не лише гуляють на свободі. Їх майже не торкнулося слідство та судовий розгляд. Це суперечить справедливості. Це глузування», – сказала вона.

Пані Калламард також розповіла, що вбивство журналіста було «позасудовою стратою, за яке несе відповідальність Саудівська Аравія», проте «судовий процес не розглядав обов'язки держави». Крім того, вона зазначила, що в ході розслідування також не виявили «натхненників та тих, хто дозволив або закрив очі на вбивство».

«Підсудні не раз заявляли, що виконують накази. Прокурор публічно заявив, що особистий радник наслідного принца Сауд аль-Кахтані вимагав викрадення Джамаля Хашоггі (на тій підставі, що це загроза національній безпеці.) І все-таки він залишається вільним», – повідомила спецдоповідачка ООН.

Вона додала, що невинним визнали й консула Саудівської Аравії: «Консул Саудівської Аравії, який дозволив, щоб консульство та його кабінет стали місцем злочину, був визнаний невинним. Навіть при тому, що він вжив усіх необхідних заходів безпеки, аби переконатися, що в консульстві не буде свідків».

За її словами, у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі перебувало 18 чиновників, які прибрали місце злочину, – це «перешкоджання справедливості та порушення Мінесотського протоколу щодо розслідування свавільних вбивств».

Влада Туреччини теж незадоволена рішенням суду Саудівської Аравії. «Постанова, оголошена сьогодні, далеко не відповідає очікуванням нашої країни та міжнародної спільноти, які очікують, що це вбивство буде розкрито у всіх аспектах і що справедливість переможе», – заявив прессекретар Міністерства закордонних справ країни Хамі Аксой, передає Reuters.

Натомість старший син журналіста Джамаля Хашоггі Салах підтримав рішення суду Саудівської Аравії, пише НВ.

«Сьогодні судова влада показала нам, дітям покійного Джамаля Хашоггі правосуддя. Ми висловлюємо нашу довіру судовій системі Саудівської Аравії на всіх рівнях – у її служінні і досягненні справедливості», – написав він у Twitter.

Як писав ДМ, 23 грудня в Саудівській Аравії суд оголосив вироки восьми особам, їх визнали винними у вбивстві журналіста Джамаля Хашоггі. П'ять осіб засудили до смертної кари, трьох – до ув’язнення на 24 роки.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник. Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Пізніше турецька влада заявила, що його там вбили. Згодом Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.

Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності, проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію. Міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія не видасть Туреччині своїх громадян.

У січні 2019 року телеканал Al Jazeera оприлюднив відеозапис із камер відеоспостереження, який демонструє, як в резиденцію консула Саудівської Аравії заносять великі пакети, імовірно, з останками журналіста Джамаля Хашоггі.

У лютому наречена журналіста Джамаля Хашоггі - Хатідже Ченгіз відвідала Європарламент і закликала ввести санкції проти Ер-Ріяда.

1 лютого 2019 року стало відомо, що делегація ООН схильна вважати спадкового принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Сальмана основним підозрюваним у справі про вбивство Джамаля Хашоггі. 

Інтерпол оголосив у розшук підозрюваних у вбивстві журналіста Джамаля Хашоггі.

У вересні 2019 року стало відомо, що наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман сказав, що несе відповідальність за вбивство журналіста Джамаля Хашоггі, проте відкинув звинувачення, що він замовив це вбивство.

Фото:  Osman Orsal / Reuters

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1548
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду